Nyck de Vries, yarış esnasında enerjisi kalmadığı için gridde yalnızca 12 aracın tamamlayabildiği Valencia E-Prix'sinde birinci oldu.
İkinci Formula E zaferini yaşayan de Vries, pole pozisyonunda yer alan ve yarışı lidee götüren Antonia Felix da Costa'yı geride bırakarak bu zafere ulaştı.
Da Costa, Porshce sürücüsü Andre Lotterer ve Sebastien Buemi'nin dokuzuncu dönüşte karıştığı kaza sonrası oluşan ilk güvenlik aracı süreci öncesi 1.7 saniye farkla ilk sırada yer alıyordu.
Formula E
Sam Bird'ün ikinci zaferi
12/07/2021 - 12:33
Yarıştaki ikinci güvenlik aracı durumuysa BMW Andretti'den Maximilian Gunther'in ikinci dönüşte aracın kontrolünü kaybederek çakıla saplanmasıyla oluştu. Yarışa bu noktadan sonra iki kez daha güvenlik aracı müdahil oldu.
https://i.eurosport.com/2021/04/24/3120573.jpg
Yarışın son bölümlerinde Da Costa'nın bir saniye kadar gerisinde yer alan De Vries, rakibinin aracında güç kaybetmesiyle birlikte liderliği aldı. De Vries, Roma'da sebebiyet verdiği kaza nedeniyle beş sıra cezası almış ve yarışa yedinci cepten başlamıştı.
Diğer sürücülerin de birer birer enerji kaybı yaşamasıyla pozisyon kazanan Dragon Penske Autosport yarışçısı Nico Muller, 22. başladığı yarışı ikinci basamakta noktaladı.
Mercedes adına günün bir diğer sürpriziyse sıralama turlarını sonuncu tamamlayan Vandoorne'nin yarışı üçüncü bitirmesi oldu.
Pol pozisyonundan başlayarak yarışın büyük bir bölümünü lider götüren Da Costa, yarışı yedinci basamakta tamamlamak zorunda kaldı.
Formula E
New York E-Prix'de zafer Maximilian Günther'in
10/07/2021 - 21:59
Formula E
"Formula E, farklılıklarıyla kendini özel kılıyor"
29/05/2021 - 10:50