Futbol

18

Share this with
Copy
Share this article

Bukayo Saka

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
19/07/2020 at 12:11

Arsenal'in 18 yaşındaki yıldızı Bukayo Saka, kulübün geleceği olabilir mi?

Arsenal'in "The Invincibles" günlerinden uzakta olduğu malum. Fakat Topçular, ortalama bir başarı istikrarından da çok uzakta.

Arsène Wenger dönemi sonrasında takım elbiseyi emanet ettiği kişilerde istediğini bulamayan Ada ekibi takımın başına son olarak Mikel Arteta'yı getirdi.

Futbol

"Liverpool'un yapısı mükemmel"

04/08/2020 AT 10:37

Arteta'nın Arsenal'i geleceğe dair ümit verirken umutları yeşerten en büyük etken Bukayo Saka'nın gelişimi oldu.

Jack Wilshere'dan beri altyapısından "yıldız" adayı bir isim yetiştiremeyen Arsenal, iki hafta önce, sezon sonunda takımdan ayrılabileceği konuşulan 18 yaşındaki oyuncusunun sözleşmesini uzattı.

2001 doğumlu oyuncu henüz yedi yaşındayken Arsenal'a ait Hale End Akademisi'nin kapılarından içeri girmişti.

1,78'lik sol bek ve sol kanat oyuncusu bu sezon Arsenal formasıyla 33 maça çıktı ve üç gol, 10 asistlik performans sergiledi.

Mikel Arteta'nın "Bukayo, yetenekli ve zeki bir genç oyuncu. Çalışma etiği ve öğrenme tutkusuyla beni etkiledi. Kulüp de ona karşılığını verdi. Onunla çalışmaya devam edeceğim için çok heyecanlıyım. Onun gelişmesi ve Arsenal'a katkıda bulunması adına ona yardım edeceğim." demecinde bulunduğu Saka, hem genişlik hem de kas kütlesi açısından yaşının üzerinde olan fiziksel özelliklerine hız, ivme ve denge katarak kullanabiliyor.

Tam sahada mükemmel bir hıza sahip olan BS, sahanın herhangi bir yerinden dripling edebiliyor. Savunma katkısı ortalamanın biraz altında kalırken hücumda hem yerden hem de havadan oynamakta etkili.

Mükemmel bir bitirici değil. Pozisyonları hazırlamakta ve arkadaşlarına alan açmakta daha iyi. Hızı sayesinde yarattığı çekim etkisiyle bu alanı daha rahat yaratabiliyor. Ayrıca oyun bilgisi de yüksek.

Peki sizce Saka, Ada ekibinin geleceği olabilir mi?

Futbol

Chris Wilder ile Sheffield, Jose Mourinho ve fazlası

01/08/2020 AT 12:44
Futbol

Güle güle Premier Lig

28/07/2020 AT 14:55
Related Topics
FutbolArsenal
Share this with
Copy
Share this article