ESPN’in haberine göre Manchester United’ın orta saha oyuncusu Jesse Lingard, Tottenham Hotspur’da eski hocası Jose Mourinho ile yeniden bir araya gelebilir. Manchester United’da son dönemde kadroda şans bulamayan Lingard, forma şansı bulabileceği bir takımda oynamak istiyor. Ole Gunnar Solskjaer’in Jesse Lingard’ı kadroda tutmak ve imkan bulduğunda sahaya sürmek istediği öğrenildi. Rusya Ligi şampiyonu Zenit St. Petersburg da Jesse Lingard için talipler arasında.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1071x245:1073x243)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/05/2860610.jpg
Futbol
PREMIER LİG’DE BEŞİNCİ HAFTANIN ARDINDAN
20/10/2020 - 15:08

Transfer iddialarının odaklandığı diğer bir kulüp Tottenham Hotspur’da ise öncelikli gündem Dele Alli. BBC’de yayınlanan habere göre Paris Saint Germain, İngiliz milli oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor. Nitekim Dele Alli, Gareth Bale’in de takıma katılmasıyla birlikte kadrosundaki hücumcu oyuncu sayısı ve çeşitliliği artan Tottenham Hotspur’un Lokomotif Plovdiv ve Southampton maçlarında forma şansı bulamadı. Jose Mourinho, Premier Lig’in ilk haftasındaki Everton maçında yalnızca ilk 45 dakika sahada kalan oyuncusunun takımda bir geleceğinin var olduğunu düşünüyor ve takımda kalmasını istiyor. Fakat bu konu kendisine kadrosundaki çeşitlilik ile birlikte sorulduğunda “Dengeli bir kadro istiyorum. Bunun gerçekleşmesi için Dele Alli’nin kurban edilmesi gerekmiyor. Ancak bu kadro tam bir yapboz. Belirli mevkilerde çok fazla oyuncu var.” cevabını veriyor.

Olası bir tranfer için hala süresi bulunan Dele Alli’nin Lig Kupası’nda oynanacak Leyton Orient maçında sahaya çıkması bekleniyor. Avrupa’da transfer sezonu 5 Ekim’de sona erecek. Premier Lig kulüpleri ise bu tarihten sonra 16 Ekim’e kadar yalnızca kendi aralarında transfer yapabilecek.

Futbol
Şampiyonlar, En İyiler, En Görkemli Takımlar
20/10/2020 - 12:16
Futbol
Arsene Wenger ile Soru-Cevap
17/10/2020 - 21:03