Bugün öğlen saatlerinde Athletic Bilbao'dan izin almadan Münih'e gelen ve sağlık kontrolünden geçen Javier Martinez sonunda imzayı attığı. Gün içinde konuyla ilgili Bask kulübü bir açıklama yapıp Martinez'in kendilerinden izin almadan Almanya'ya gittiğini duyurmuştu.

Transferi gerçekleştikten sonra Alman kulübünün televizyonuna konuşan başarılı orta saha oyuncusu şunları şöyledi: "Buraya geldiğim için ve böyle bir tarihe sahip olan takım için oynayacağımdan dolayı mutluyum. Çok uzun süre bekledim ama sonunda bitti."

Konuyla ilgili konuşan Karl-Heinz Rummenigge ise Martinez'i kadrolarına kattıkları için yaşadığı mutluluğu dile getirdi ve ekledi: "Çözmemiz gereken vergi problemi ve bazı yasal işlemler var. 40 milyon avro yüksek bir bonservis bedeli ancak oyuncunun bunun için yapabileceği bir şey yok. Kendisi çok iyi ve karakterli bir futbolcu ve kısa sürede takıma önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum."

Almanya Ligi
Dortmund'da Nazi skandalı
28/08/2012 - 11:54

Bayern Münih başarılı oyuncu ile 5 yıllık sözleşme imzalarken, bonservis için ödenecek olan 40 milyon avro ile Martinez Almanya'da yapılan en pahalı transfer olacak.

Almanya Ligi
Schalke skoru koruyamadı
26/08/2012 - 18:26