SportBusiness’ta yer alan habere göre İspanya’nın köklü kulübü Barcelona, Beko ile olan sponsorluk sözleşmesini 2021-2022 sezonu sonuna kadar uzatmak için anlaşma sağladı.
Kulüp tarafından henüz resmi açıklama yapılmasa da, son olarak 2018 yılında üç yıl uzatılan ve sezon sonu sona erecek anlaşmanın bir yıl daha uzatılması konusunda uzlaşıldığı belirtiliyor.
Haberde yer alan bilgilere göre yeni sözleşmede, anlaşmanın büyük bir kısmını oluşturan kol sponsorluğu bulunmuyor. Bunun dışında; antrenman formasının ön kısmında, kulübün antrenman sahasında, maç günlerinde Camp Nou Stadı’ndaki reklam panolarında ve röportaj yapılan alanın arka planında Beko markası yer almaya devam edecek.
Futbol
"İstanbul'a kazanmak için gideceğiz"
BIR GÜN ÖNCE
İspanyol haber sitesi 2playbook’a göre Beko, pandemi öncesinde Barcelona ile beş yıllık yeni sözleşme imzalamayı planlamıştı. Yine aynı siteye göre Beko, yeni anlaşma kapsamında yaklaşık 10 milyon euro ödeyecek. 2018 yılında uzatılan sözleşmede ise yıllık ücret 19 milyon euro idi.
Beyaz eşya markası olan Beko’nun Barcelona ile kurduğu sponsorluktaki temel amaç, dünya çapında bir farkındalık yaratmaktı ve Katalan ekibiyle yapmış olduğu çalışmalar onları spor pazarlaması alanında farklı bir noktaya getirdi.
Ipsos Global’e göre, Gerard Pique’nin global tanıtım elçisi olduğu ve birçok Barcelonalı yıldız oyuncunun da dahil olduğu ‘Eat Like A Pro’ kampanyası 2018-2019 sezonundan itibaren marka bilinirliğinin yıldan yıla %25 artmasına yardımcı oldu.
https://i.eurosport.com/2021/02/16/2996174.jpg
Beko; takımın ana forma sponsoru olan Nike ile Japon e-ticaret sitesi Rakuten’in ardından Barcelona’nın üçüncü ana sponsoru konumunda bulunuyor.
Futbol
Kadın Futbol Ligi'nde şampiyon Beşiktaş Vodafone
DÜN - 20:45
Futbol
Taraftarlar stadlara kavuşuyor
DÜN - 20:37