Ana dili olan İspanyolca'da kendisini ifade etmekte çok zorlandığını ve bu yüzden başka bir dilde iletişime geçmek istemediğini açıklayan Bielsa, İngilizce öğrenmediği için özür diledi.
"Beni dinlemek zorunda kalan herkese İngilizce öğrenmeğim için bir özür borçluyum. İngiliz futbolundaki en büyük eksikliklerimden biri herkesin konuştuğu bir dilde iletişime geçememem. Bir şekilde, İngilizce konuşmayı öğrenememiş olmam beni güçsüzleştiriyor. Bir koçun sahip olduğu en büyük araçlardan biri mesajını sözleriyle iletmektir. Yapmaktan hoşlandığım bir şey varsa ve bu uzun zamanımı alıyorsa, söylemek istediğim şeyin zenginliğini kaybetmeden kelimelerin anlamı ve tanımı ve en basit şekilde söylemek."
Athletic Bilbao, Marsilya, Lazio, Lille ve Leeds United gibi takımlarda görev yapan Bielsa, halihazırda çalıştırdığı Leeds United ile önemli maçlarda puan almasını bildi.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
16 SAAT ÖNCE
Dil eksikliğiyle ilgili İngiliz futbol mecrasından özür dileyen Bielsa, "Çünkü fikirlerimi basit ve kısaca ifade etmek benim için İspanyolca benim için çok zor. Bu yüzden başka bir dilde de bunu yapmama kararı aldım. Yani, bir şeyi İspanyolca'da söyleyemiyorsam bunu nasıl İngilizce'de söyleyebilirim ki? Bu açıklamaya inanmayan ilk kişi benim, ama bu benim gerçeğim." dedi.
https://i.eurosport.com/2021/04/20/3118026.jpg
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53