Uruguaylı golcü Luis Suarez, altı sezonluk Barcelona macerasının ardından sezon başında Atletico Madrid’in yolunu tutmuştu. Juventus’a transferi de gündemde olan Suarez’in, Atletico’ya transfer olması herkesi şaşırtmış ve Lionel Messi de bu ayrılığı ‘delilik’ olarak nitelendirmişti.

La Liga’da lider konumda bulunan Atletico Madrid’de bu sezon çıktığı 24 maçta 16 gol ve 2 asistlik performans sergileyen Suarez, France Football’a yaptığı açıklamada takımdan gönderiliş şeklini içine sindiremediğini belirtti.

Futbol
Johnson, EURO 2020'yi Birleşik Krallık'ta oynatmaya sıcak bakıyor
8 SAAT ÖNCE

Beni asıl rahatsız eden şey, artık yaşlandığımı ve yüksek seviyede daha fazla oynayamayacağımı söylemeleri olmuştu. Barcelona gibi bir kulüpte üç veya dört sezon hiçbir şey yapmadan kalsaydım bu ayrılığı anlardım. Ancak her sezon yirmiden fazla gol attım. Messi’nin hemen ardından takımdaki en iyi istatistiklere sahiptim.

"Bugün, Barcelona’da oynamanın kolay bir şey olmadığını görüyoruz. Takıma katılan birçok oyuncu, kendilerinden beklenen seviyeye sahip değildi. Barcelona’da altı yıl boyunca belli bir seviyeyi sürdürerek ve benden bekleneni sahaya yansıtarak oynadım."

https://i.eurosport.com/2021/01/28/2980234.jpg

Barcelona’da şartların değiştiğini belirten 34 yaşındaki golcü: "Kulübün değişikliklere ihtiyacı vardı ve bunu kabul ettim. Beni üzen tek şey bunun gerçekleşme şekliydi. Biraz daha saygıyı hak ettiğimi düşünüyorum". diye konuştu.

"Benim engel olamadığım bir karar alınmıştı. Artık bana güvenmediklerini hissettim. Kendime, kim olduğumu göstermeye devam edeceğimi söyledim. Bu sebeple de rekabetçi bir takım olan Atletico Madrid’e gitme fikri bana cazip geldi."

La Liga’da bir maçı eksik olan Atletico Madrid, ikinci sırada yer alan Real Madrid’in üç puan önünde bulunuyor. Madrid ekibi son olarak 2013-2014 sezonunda mutlu sona ulaşmıştı.

Futbol
"Arap takımları Avrupa takımlarıyla rekabet edebilir"
15 SAAT ÖNCE
Futbol
"Kendi oyuncularımı övmek zorunda kalmam biraz garip"
DÜN - 05:19