Thomas Tuchel'in göreve gelmesiyle birlikte Premier Lig'de çok daha istikrarlı bir görünctü çizerek ilk dört şansını son haftalara taşıyan Chelsea, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeyse yarı finale yükseldi.
Wembley'deki yarı final maçı sonrası BBC mikrofonlarına konuşan Tuchel, "Çok mutluyum ve takımımla gurur duyuyorum. Avrupa'daki en güçlü takımlardan birine karşı oynadık. Premier Lig'de takımlar arasında büyük bir fark var ancak amaç bu 90 dakikada o farkı kapatmaktı. İlk yarı harika bir 35 dakika çıkardık ve ikinci yarı da harika bir yarım saat oynadık."
"Kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. İkinci golü atarak daha sakin olabilirdik ama maçın son dakikalarında acı çekmedik ve çekmek zorunda kalmadık. Çok büyük cesaretle savunduk ve hiçbir büyük şansa izin vermedik. Bu performansa ihtiyacımız vardı."
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
17 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/04/17/3116269.jpg
"Aramızda ligde büyük bir fark var çünkü onlar çok çok istikrarlı. Birbirinize karşı bir maçta oynarken her şey mümkün; eğer momentumu yakalarsanız, eğer cesur ve özgür olursanız, eğer takım olarak hücum ve savunma yaparsanız."
"Bizim için her takımı yenmek mümkün."
Chelsea, Thomas Tuchel önderliğinde son dönemde Porto, Manchester City, Atletico Madrid, Liverpool ve Everton gibi ekipleri mağlup etmeyi başardı.
"Amacımız en üst seviyeye yükselmek ve ne olacağını görmek, tabi biraz da şansa ihtiyacınız oluyor."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53