Uruguaylı savunmacı Diego Godin, Edinson Cavani'nin Instagram hesabından paylaştığı bir yorum sonrası aldığı cezaya karşı çıktı. Cagliari forması giyen Godin, sosyal medya hesabından Uruguay Futbol Federasyonu'nun İngiltere Futbol Federasyonu'nun ceza kararını eleştirdiği bildiriyi profilinde paylaştı. Öte yandan Luis Suarez'de milli takımdan arkadaşı Cavani'ye verilen cezayı haksız bulduğunu açıkladı.

Edinson Cavani, Instagram hesabında yaptığı ve "n****o" kelimesini içeren yorumun ayrıştırıcı ve saldırgan dil içerdiği saptanması gerekeçesiyle the FA tarafından üç maç ve 100 bin sterlin para cezasına çarptırılmıştı. Manchester United ve Cavani cezaya karşı herhangi bir tutum sergilememişti.

Futbol
Mario Mandzukic, Milan'a hazır
3 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/11/14/2936558.jpg

Uruguay Futbol Federasyonu, İngiltere Futbol Federasyonu'nun cezai uygulamasını Uruguaylı insanlara ve Uruguay kültürüne karşı ayrıştırıcı bir uygulama olarak nitelendirdi. Zira Edinson Cavani ilgili ifade hakkında bir arkadaşına teşekkür etmek için kullandığını ve ırkçı bir gayesi bulunmadığını hatta Uruguay'da normal sayılan bir şey olduğunu açıklamıştı. Uruguay Federasyonu da bu noktaya parmak basarak "Edinson Cavani'nin yalnızca Latin Amerika'da sevilen bir kişiye veya arkadaşa hitap etmek için tercih edilen bir ifadeyi kullandığı "nın altı çizildi.

Futbol
Frank Ribery'den Leroy Sane'ye destek
DÜN - 18:13
Futbol
FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda Eşleşmeler Belirlendi
DÜN - 07:46