Continental'in katkılarıyla
Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Portekiz oldu. Henüz 5. dakikada rakip kaleye yüklenen Avrupa temsilcisi, sol kanattan yaptığı ortada ABD savunmasının topu sektirmesiyle Nani'nin ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçti. Ancak bu dakikadan sonra oyunda dengeler bir anda değişti.
ABD, golü yedikten sonra Portekiz kalesini adeta abluka altına aldı. Sürekli uzaktan şutlarla şansını deneyen ABD, Portekiz kalesinde ciddi tehlikeler oluşturmay başladı. Ayrıca Sağ kanattan Johnson'ın etkili bindirmeleri orta Bradley'nin etkili şutları ve Dempsey'nin Portekiz savunmasına yaşattığı sıkıntılı anlar da ilk yarıda göze çarpan diğer unsurlar olarak ön plana çıktı.
Ayrıca Portekiz'de ilk yarıda Postiga sakatlanarak yerini Eder'e bıraktı. Bu değişiklik Portekiz'e pek yaramadı. Hücumde etkinliğini yitiren Avrupa temsilcisinin ilk yarının son dakikalarında bir topu da direkten döndü.
Dünya Kupası
Rakamlarla Güney Kore-Cezayir karşılaşması
22/06/2014 - 21:39

Cezayir Güney Kore'ye patladı / TIKLA OKU

İkinci yarıda da etkili oynayan taraf yine ABD oldu. Amerikalı oyuncular ikinci yarının başlamasıyla birlikte rakip kalede gol aramaya başladılar. Beraberlik golü ABD adına gecikmedi. Eski Beşiktaşlı Jermaine Jones ceza sahası dışından muhteşem bir vuruşla topu ağlara gönderdi. Bu topu kaleci Beto sadece izlemekle yetindi. Portekiz golden sonra rakip kalede kısa bir baskı kursa da oyunu karşı yarı sahaya yıkmayı başaramadı. Maçın beraberlikle biteceği düşünülürken bu kez sahneye ABD'de Dempsey çıktı. Zusi'nin kendisine yaptığı asisti değerlendiren Amerikalı oyuncu topu boş kaleye gönderdi.
Herkes her şeyin bittiğini düşünürken, oyuna sonradan giren Varela, 90+5'te Ronaldo'nun sağ kanattan yaptığı nefis ortada harika bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi.
Dünya Kupası
"Shearer'in yorumu aptalca"
22/06/2014 - 19:03
Dünya Kupası
2014 Dünya Kupası'ndan geriye ne kaldı? İşte Brezilya'ya kalan miras
21/01/2015 - 17:00