Julian Nagelsman, henüz 33 yaşında olmasına rağmen dünya futbolunun en dikkat çekici antrenörleri arasında yer alıyor. Alman teknik adam, RB Leipzig'in başında geçtiğimiz sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynama başarısı göstermiş ve bu sezon PSG ve Manchester United'ın bulunduğu grubu ikinci sırada tamamlamıştı. Takımı Bundesliga'da yeni yıla lider Bayern Münih'in yalnızca iki puan gerisinde başlayacak Julian Nagelsmann, takımla ve kişisel hedeflerine dair Bild'e konuştu. Genç çalıştırıcı, Cristiano Ronaldo'nun çalışma disiplinini etkileyici bulduğunu sözlerine ekledi.
"Eğer en yüksek seviyeye çıkmak isterseniz, bir şeyler kazanmak zorundasınız. U-19 şampiyonluğu dışında henüz kazandığım bir kupa yok. Bu noktada benim önümde yer alan çalışma arkadaşlarım var.Kendimi, gelişme potansiyeli olan, en iyileri zorlayabilecek ve yetenekli bir antrenör olarak görüyorum."
Dünyanın en iyi antrenörü seçilmem şart değil. Fakat adımın bir gün dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında yer almasını istiyorum."
Futbol
Les Dogues: Şampiyonluk yolunda son iki adım
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/12/23/2960663.jpg
Leipzig'in şampiyonluk için "pek uzak olmadığını" düşünen Nagelsmann, "istikrar"ı en büyük eksikleri olarak görüyor. "Bu da artık yaşanmamalı. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında performansımızda inişler yaşadık. Şimdiki gibi odaklı ve başarıya aç olmaya devam edersek, her zaman şampiyonluk kapasitemiz var."
Röportajda Cristiano Ronaldo'ya karşı duyduğu hayranlıktan bahseden Nagelsmann, Portekizli yıldızla çalışmanın ilginç olabileceğini düşünüyor.
"Dışardan baktığınızda yatından fotoğraf paylaşan bir insan gibi duruyor. Ancak örnek verecek olursam Sami Khedira Ronaldo'nun işine karşı profesyonel tutumunu anlatmıştı ve bu gerçekten inanılmaz. Deyim yerindeyse uslanmayan bir antrenman canavarı olmalı: tesislere ilk gelen ve tesislerden en son ayrılan. Aynı zamanda çok içten bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu ikisinin karışımı gerçekten heyecan verici.
Futbol
EURO 2020 geniş kadro açıklandı
DÜN - 08:51
Futbol
"Gerçekten iyi iş çıkardı"
DÜN - 06:02