Euro 2020’de yaşadığı kalp durması rahatsızlığının ardından sahalara geri dönemeyen Christian Eriksen'in durumu yeniden değerlendirildi. Kulübü Inter’den yapılan açıklamaya göre oyuncunun sağlım durumunun İtalyan tıp yetkilileri tarafından yeniden sahaya dönmeye elverişli olmadığını ve bu sezon İtalya'da futbol oynamasına izin verilmeyeceğini açıkladı.
12 Haziran’da Danimarka’nın Finlandiya ile oynadığı Avrupa Şampiyonası maçında kalp krizi geçirerek yere yığılmıştı. Saha içindeki müdahale sonucu hastaneye kaldırılan Eriksen’e ‘implante edilebilir kardiyoverter defibrilatör (ICD)’ takılmıştı.
Ancak İtalya Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi Francesco Braconaro, ICD cihazı çıkarılmadığı sürece Eriksen’in İtalya’da futbol oynamasının mümkün olmadığını açıklamıştı.
Futbol
Xavi, kupa kazanmak istiyor
15 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/09/22/3224714.jpg
Eriksen’in Ağustos ayında sağlık kontrolleri için tesislere geldiğinde fiziksel ve zihinsel açıdan mükemmel durumda olduğunu belirten kulüp, Danimarkalı yıldızın İtalya dışında futbol oynamasının mümkün olabileceğini ifade etti.
Ocak 2020’de Tottenham’dan transfer olan ve 2024 yılına kadar Inter’le sözleşmesi bulunan Eriksen, İtalyan ekibinin formasıyla çıktığı 60 maçta sekiz gol kaydetti.
Futbol
Philippe Coutinho: "Barcelona, çocukluk hayalimdi"
DÜN - 09:44
Futbol
Kylian Mbappe: "Paris, benim şehrim"
DÜN - 08:23