11 Haziran’da başlaması planlanan turnuva hakkında konuşan Daniel Koch, EURO 2020’nin oynanmama ihtimalinin olmadığını belirtti. Geçtiğimiz yıldan beri yeniden planlanan turnuvanın, 12 farklı ülkede gerçekleşecek olması nedeniyle salgının artabileceğine yönelik endişeler mevcuttu.
EURO 2020’nin, aşılanmanın hızlı bir şekilde yapıldığı ülkelerin başında gelen İngiltere’ye taşınabileceğine yönelik ortaya çıkan iddialara rağmen daha önceden planladığı şekilde 12 farklı Avrupa ülkesinde düzenlenmesi bekleniyor.
Reuters’a konuşan Daniel Koch: "Avrupa Şampiyonası’nın yapılmama ihtimali yok. Turnuva düzenlenecek. En kötü senaryo gibi bir hazırlığımız yok. Gerçekçi senaryo ve en iyi durum senaryoları var." ifadelerini kullandı.
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
12 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/03/17/2795398.jpg
Koch ayrıca, UEFA’nın on iki ev sahibi ülkeyle açık alanlar ve planlanan stadyum kapasiteleri hakkında görüştükten sonra nisan ayında karar vereceğini belirtti.
Konfederasyonun planlanan kapasiteyi artırma konusunda esnek olabileceğini ifade eden Koch, uluslararası seyahat yasaklarına bağlı olarak taraftarların diğer ülkelerdeki maçlara gidebilme ihtimalinin de göz önüne alınacağını söyledi.
11 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan turnuvada Türkiye’nin grubunda İtalya, Galler ve İsviçre bulunuyor.
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
DÜN - 20:53
Futbol
Neymar, 2025'e kadar PSG'de
08/05/2021 - 16:26