Gaziantep'teki Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Gaziantep Valisi Erdal Ata, TFF 2. Başkanvekili ve Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı, FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan ve yerel yönetimden yetkililer katıldı.
Ata, Yardımcı, Çakır ve diğer yetkililer, turnuvanın resmi maskotu Kanki ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kendilerini büyük bir coşkuyla karşılayan Gaziantep halkına seslendiler.
Gaziantep'in FIFA U-20 Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olması nedeniyle çok mutlu ve gururlu olduklarını belirten Gaziantep Valisi Erdal Ata, başta Servet Yardımcı olmak üzere organizasyonun Türkiye'de düzenlenmesini sağlayan tüm Yerel Organizasyon Komitesi'ne teşekkürlerini iletti. Maçların televizyondan yayınlanması sayesinde yarım milyar insanın Gaziantep'i tanıma fırsatı bulacağını ifade eden Ata, böylelikle bir marka haline gelmiş Gaziantep'in güzelliklerinin tüm dünya tarafından bilineceğini kaydetti. Ata, Gaziantepliler'in turnuvaya destek vermelerini ve Kamil Ocak Stadyumu'nu doldurmalarını istedi.
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası
Kupa Turu Antalya'da başladı
27/04/2013 - 13:56
Yardımcı: Bu turnuva sayesinde Gaziantep dünya vitrinine çıkacak
''Gaziantepliler kentleriyle ne kadar gurur duysalar azdır, çünkü bu turnuva sayesinde Gaziantep dünya vitrinine çıkacak'' diyen TFF 2. Başkanvekili ve Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı, şampiyonanın hem Türkiye hem de Gaziantep için bir itibar meselesi olduğuna dikkat çekti. Yardımcı, Gazianteplilere düşen en görevin stadyumu doldurarak turnuva sırasında coşkulu bir futbol ortamı yaratmaları olduğunu kaydetti. Yardımcı, turnuvaya destek veren Gaziantep yerel yönetimine de teşekkür etti.
FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır ise, 2011'de Kolombiya'da düzenlenen turnuvada biri çeyrek final, biri de yarı final olmak üzere 5 maç yönettiğini anlatarak, hakemlerin kariyerleri açısından bu şampiyonanın son derece önemli olduğunu Söyledi. Aynı zamanda geleceğin birçok yıldızının bu turnuvadan çıkacağını belirten Çakır, oluşturulacak mükemmel bir futbol ortamından Türkiye'nin çok karlı çıkacağını vurguladı.
Yeni tasarımıyla ilk kez Türkiye 2013'te sahibini bulacak olan FIFA U20 Dünya Kupası'nın yer aldığı Kupa TIR'ı, Gaziantep'teki etkinlik alanında Cumartesi ve Pazar günleri 12.00-22.00 saatleri arasında açık olacak. Futbolseverler, etkinlik alanına kurulan mobil bilet gişesinden de turnuvanın biletlerini satın alabilecekler.
Diğer yandan, turnuvanın resmi topu Cafusa'nın dev bir maketi de Demokrasi Meydanı'nda sergilenmeye başladı. Cafusa, turnuvanın başlangıcına kadar bu alanda sergilenmeye devam edecek.
FIFA U20 Dünya Kupası Kupa Turu'nun önümüzdeki hafta sonlarındaki programı şöyle:
11-12 Mayıs 2013 - Rize
18-19 Mayıs 2013 - Trabzon
25-26 Mayıs 2013 - Bursa
1-2 Haziran 2013 - İstanbul
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası
Umtiti: Büyük gün yaklaşıyor
17/04/2013 - 09:48
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası
Şampiyon Fransa
13/07/2013 - 20:40