Fiorentina'da forma giyen ve Bayern Münih'in bir dönemine damga vurmuş olan Frank Ribery, Sport Bild'e verdiği röportajda Temmuz ayında takıma transfer olduktan sonra beklenilen performansı veremediği için eleştirilen Leroy Sane ve yazın takımdan ayrılması beklenen David Alaba hakkında konuştu.
Eylül 2019'da çapraz bağları koptuktan sonra eski gücünü kazanamadığı düşünülen Leroy Sane için "O kadar ağır bir sakatlıktan geri dönmek kolay değildir." diyen Fransız yıldız, 25 yaşındaki ismin yeteneğine güvendiğini sözlerine ekledi.
"Şu anda bir oyuncu sahaya çıktığında her şeyini vermeli. Mesela Leroy, sadece bir saat oynayıp her şeyini verdiğinde hocasıa gidip '30 dakika için başka bir oyuncuyu saha alabilirsin." diyebilir. Bu bir zayıflık alameti değildir, tam aksine gücü gösterir. Leroy'a güveniyorum çünkü o hala genç ve kaliteye ve yeteneğe sahip bir oyuncu."
Futbol
Neymar, 2025'e kadar PSG'de
10 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2016/07/18/1896465.jpg
Takımdaki kanat rotasyonunu da değerlendiren Ribery, "Kingsley Coman ve Serge Gnabry gibi futbolcular daha uzun süredir takımda ve teknik direktörün oyun felsefesine daha hakimler. Sane, Manchester City gibi büyük bir kulüpten geliyor ve orada büyük mücadele altında kalitesini kanıtladu. Ama futbol kolay bir oyun değil, birçok değişken var. Sane, Bayern'de de kendini gösterme mücadelesi olduğunu biliyor. Bunu City'den de tanıdığı için, bu mücadele onun için bir sorun teşkil etmeyecektir." cümlesini kullandı.
"Bayern'deki dört kanat oyuncusu da birbirini desteklemeli. Kenarda oturmak odaklanmayı bırakmak için bir sebep olmamalı. 20 dakika içerisinde bile bir oyuncu sahada fark yaratabilir."
https://i.eurosport.com/2013/12/18/1152444.jpg
Yaz aylarında sözleşmesi bitecek olan ve Bayern Münih'le yollarını ayırması beklenen eski takım arkadaşı David Alaba hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ribery, iki tarafın da "çok iyi bir çözüm" yaratabileceğini düşünüyor.
"David bir Bayern'li. İki kez üçleme kazandı. David, zeki birisi ve artık küçük bir genç değil. Futbol dünyasında büyük bir isme sahip, her şeyi kazandı. Bayern, her zaman David'in arkasında durmuştur. Keza ilişkileri de iyiydi. Bence en iyi çözüm iki tarafın da orta noktada buluşabilmesi olurdu. Ancak bazen bu olamayabiliyor. Hayat ve futbol böyle."
Futbol
"Süper Lig"den geri adım atan kulüplerle anlaşma tamam
DÜN - 21:27
Futbol
"İstanbul'a kazanmak için gideceğiz"
06/05/2021 - 09:09