Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevini yaptığı 3 sezon içinde 1 şampiyonluk iki de Türkiye Kupası zaferi de yaşayan Aykut Kocaman, geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finale kadar yükselmişti.
Avrupa'nın önemli takımlarını yenerek yarı finale kadar çıkan Kocaman, Fransız takımlarının gözdesi olmuştu. Transferler dönemlerinde ve oyun tarzında Fransa'da forma giymiş Afrikalı oyuncuları tercih eden Kocaman, bu ülkede oldukça tanınıyordu. Marsilya'da bu sezon alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Elie Baup görevinden alınmış yerine sportif direktör Jose Anigo getirilmişti.
Futbol
Napoli: 1984’ten Beri Maradona’nın Ritmiyle Dans Eden Şehir
26/11/2020 - 15:17
Bu süre içinde Aykut kocaman'ın koltuğa en güçlü aday olduğu yazılmış, Fransız medyasında manşetlere çıkmıştı. Eurosport.com Türkiye'nin ulaştığı Marsilya yetkilileri Kocaman iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aykut Kocaman'ı yakından tanıdıklarını ve başarılı futbolunu beğendiklerini belirten Marsilya yöneticileri, kendisi ile ilgilenmediklerini ifade ettiler. Bunun sebebinin ise eski sportif direktörleri yeni teknik direktörleri Jose Anigo ile sözleşme imzalama isteği olduğunu belirten yöneticiler, Aykut Kocaman ihtimallerini de bitirdi.
Futbol
Şampiyon
20/07/2020 - 07:56
Süper Lig
Aykut Kocaman'ın ikinci Fenerbahçe serüveni kısa sürdü
18/06/2018 - 14:18