Sivri demeçler vermekten çekinmeyen İbrahimovic, bu kez de İngiltere ligi ve Arsenal'i hedef aldı. Attığı 19 golle Ligue 1'in gol krallığında zirvede bulunan İsveçli forvet, İngiliz Mirror gazetesine yaptığı açıklamada, 16 yaşındayken kendisini transfer etmek isteyen Arsenal'e, kendisini denemek istedikleri için gitmediğini ve onun yerine Hollanda kulübü Ajax'ı tercih ettiğini şu sözlerle anlattı:
"Herkesin bildiği gibi Arsenal'e transfer olabilirdim ama deneme taleplerini reddettim. Sizce şu an kim daha pişman? (Arsenal Teknik Direktörü) Arsene Wenger mi yoksa ben mi?"
Kendisini neden İngiltere'de denemediğiyle ilgili sorulara gülüp geçtiğini belirten 32 yaşındaki futbolcu, "Avrupa'nın en iyi 3-4 takımının yer aldığı İngiltere, çok güçlü bir lig. Fakat İngiltere Premier Ligi'nde oynasam, tıpkı diğer liglerde olduğu gibi orayı da yıkıp geçerdim" diye konuştu.
Euro 2016
Rakiplerimiz belli oldu
23/02/2014 - 11:27
İsveç Milli Takımı'nın, 2012 yılının sonundaki hazırlık maçında, İngiltere'yi 4-2 yendiğini ve 4 golü de kendisinin kaydettiğini hatırlatan İbrahimovic, "Premier Lig'in en iyi oyuncularından oluşması gereken İngiltere Milli Takımı ile son karşılaşmamda ne oldu? İnsanların o maçta 'Zlatan şov' yaşandığını hatırlaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Süper Lig
Aysal Dany'nin oynamasını istemedi ama...
23/02/2014 - 10:09
Futbol
"Herkese baskı uyguluyorum"
01/12/2020 - 15:31