Andrea Agnelli, futbolun zamana uyum sağlaması ve daha fazla genç kitleye ulaşmaya odaklanılması gerektiğini belirtti.
Futbolun dönüm noktasında olduğunun altını çizen Agnelli: "Bir şeyleri değiştirmeli ve taraftarlara mümkün olan en iyi rekabeti sunmalıyız. Kulüp ve uluslararası düzeyde rekabetçi olmayan ve taraftarların ilgisini çekmeyen muhtemelen çok fazla maç var. Taraftarları göz ardı edemeyiz. İşin doğrusu onlara mümkün olan en iyi rekabeti sağlamamız gerekiyor, aksi takdirde onları kaybetme riskiyle karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.
"Taraftarları bu işin merkezine koymalıyız. Şu anki düzen, modern taraftarlar için yapılmamış. Bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar, taraftarlarla ilgili birçok geleneksel varsayımın değişmesi gerektiğini ve taraftarların en az üçte birinin en az iki takımı takip ettiğini gösteriyor. %10’luk bir kesim kulüpleri değil, oyuncuları takip ediyor."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
12 SAAT ÖNCE
"Gençlerin neredeyse üçte ikisi, büyük maçları kaçırma korkusundan ya da sadece bu tarz anları sevdikleri için futbolu takip ediyor. Şu sıralar popüler olan Z kuşağının, 16-24 yaş arasındaki gençlerin %40’ı futbolla hiç ilgili değil."
https://i.eurosport.com/2020/04/16/2807352.jpg
Avrupa Kulüpler Birliği’nin gündeminde Şampiyonlar Ligi’ndeki format değişimi için reformlar mevcut. Uzun zamandır gündemi meşgul eden bu konu hakkında UEFA’nın da 36 takımın tek bir lig tablosunda sıralandığı, İsviçre tarzı bir format planladığı biliniyor.
Bu konuyla ilgili de konuşan Agnelli: "Aklımdaki ideal Şampiyonlar Ligi formatına çok yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bence İsviçre sistemine geçmek güzel olur. Bunun turnuvaya katılan takımlar için harika fırsatlar yaratacağını düşünüyorum. Herhangi bir turnuvanın özü olan eleme aşamaları ortaya çıkacak." diye konuştu.
"İdeal Şampiyonlar Ligi artık çok yakın. Belki de yalnızca birkaç hafta uzaktayız. UEFA ile bir çözüm bulmak için uzun zamandır bu konuya özen gösterdim. Kıtasal ve yerel rekabetlerde denge sağlamak istediğimiz için sonbahar aylarında Alexander Ceferin ile bazı tartışmalarımız oldu. Tartıştığımız konu, dengeli bir rekabet ortamına sahip olmakla ilgili."
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
DÜN - 20:53
Futbol
Neymar, 2025'e kadar PSG'de
08/05/2021 - 16:26