Manchester United'ın efsane isimleri arasında yer alan Gary Neville, Sky Sports canlı yayınında yaptığı açıklamada Avrupa Süper Ligi fikrine çok sert bir dille karşı çıktı ve İngiltere Premier Ligi'nden katılım gösteren kulüplerin ligden düşürülmesi gerektiğini savundu.
"Bir Manchester United taraftarıyım ve ömrümün kırk senesi boyunca böyleydim ama iğrendim, kesinlikle iğrendim"
Neville, tepkisinin en çok Manchester United, Liverpool ve Arsenal gibi tarihi daha eskiye dayanan kulüplere olduğunu açıkça dile getirdi.
Futbol
"Süper Lig"den geri adım atan kulüplerle anlaşma tamam
9 SAAT ÖNCE
"En çok Manchester United ve Liverpool'dan iğrendim. Liverpool, insanların takımı, "Asla yalnız yürümeyeceksin.", taraftarların takımı."
"Manchester United, 100 sene, buradaki işçilerden doğdu. Ve şimdi mücadelenin olmadığı bir lige kaçıyorlar, düşmenin olmadığı bir lige."
https://i.eurosport.com/2020/10/21/2919136.jpg
"12 aydır başka bir grubun parçası olarak bağımsız bir düzenleyici organın buna bir denge ve düzenleme getirmesi gerektiğini, oluşmasını engellemesi gerektiğini söylüyorum. Bu saf açgözlülük."
Neville, kulüp yönetimlerinin kulüplerin bulunduğu şehirle ve taraftarıyla bir bağı olmadığını savundu.
"Kulüplerin sahipleri sahtekarlar. Liverpool'un sahibi, Manchester City'nin sahibi, Chelsea'nin sahibi. Bu ülkedi futbolla hiçbir işleri yok."
Gary Neville, Avrupa Süper Ligi'nde bahsi geçen takımlara para ve puan cezası verilmesi gerektiğini ve aynı zamanda takımların ligden düşürülmesi gerektiğini savundu.
"Yarın hemen puanlarını silin, onları ligin en altına gönderin ve paralarını alın, buna bir damga vurmalısınız."
“Şampiyonluğu Burnley'e Fulham'a verin. Fulham'ın ligde kalmasını sağlayın ve United, Liverpool ve Arsenal'ı ligden düşürün."
"Bu bir suç. Bu ülkedeki futbolseverlere karşı işlenmiş bir suç. Bu dünyadaki en büyük spor, bu ülkedeki en büyük spor, bu konuda hata yapmayın."
https://i.eurosport.com/2020/10/12/2912885.jpg
Neville; Arsenal, Liverpool ve Manchester United için de özel bir parantez açtı.
O üç kulüp, adil olmak gerekirse, bu ülkenin tarihi. En çok acıyı o üç kulüp çekmeli."
"Evet, Chelsea ve City; onlar oyunda para ile yeni öne çıktılar. Ancak onlarla da mutlu değilim."
"Tottenham, onlara karşı da bu kadar rahatsız olmadım. Ama Manchester United, Liverpool ve Arsenal, onlar daha iyi bilmeli."
"Bu üç kulübün içerisinde yer alan tarih ve gelenek çok büyük. Buna değer veriyorum. Bu üç kulüpte var olan gelenek ve tarihe değer veriyorum. Ancak onlar bu zamanda arzu edilen olmak için bir sürü şeyi bırakıyorlar."
Futbol
"İstanbul'a kazanmak için gideceğiz"
DÜN - 09:09
Futbol
Kadın Futbol Ligi'nde şampiyon Beşiktaş Vodafone
05/05/2021 - 20:45