Teknik direktörlük kariyerinde uzun yıllar küs olduğu BBC'ye konuşan Ferguson, takımın genç yıldızı Marcus Rashford'un düzenlediği sosyal yardımlaşma kampanyasına dikkat çekerken neden Avrupa Süper Ligi fikrine karşı olduğunu açıkladı.
79 yakındaki İskoç futbol adamı, Solskjaer'in kendi teknik direktörlüğü döneminde gelecek için notlar çıkardığını ifade etti.
"Menajer olma isteğine sahipti ve Manchester United gibi bir kulüpte. Burası sonuç odaklı bir endüstri, bu su götürmez."
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
DÜN - 12:26
Ole Gunnar Solskjaer, 2018'de Jose Mourinho'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilmişti. Norveçli futbol adamı, 19 Aralık 2018'den itibaren 148 maçta takımın başında yer aldı.
"Eğer sonuç getiremezseniz sorulması gereken sorular vardır. O, iyi sonuçlar getirebiliyor. Gerçekten iyi iş çıkardı."
"Kulüp için önemli olan genç insanları tanıtabilmek ve o genç oyunculara bir şans verdi. Genç oyuncular eğer yeterince iyiyse onları oynatmalı. Bu kulüpte hiçbir zaman sorun olmadılar." diyen Ferguson, 26 senelik Old Trafford kariyerinde genç oyunculara sıklıkla forma şansı vermiş ve David Beckham, Cristiano Ronaldo gibi yıldızların ortaya çıkmasında önemli rol oynamıştı.
Manchester United, son olarak 2012-13 sezonunda Sir Alex Ferguson önderliğinde Premier Lig şampiyonluğunu elde etmişti. Ole Gunnar Solskjaer'in öğrencileri bu sezon lig sıralamasında Manchester City'nin ardından ikinci basamakta yer alıyor.
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3046708.jpg
Ferguson, geçtiğimiz ay ortaya atılan ve futbol kamuoyundan çok ciddi bir tepki alan Avrupa Süper Ligi fikrine neden karşı olduğunu anlattı.
"Bir oyuncu olarak Rangers ve Dunfermline'da oynadım. Bir menajer olarak da şehir kulübü Aberdeen'le birlikte Real Madrid'i Gothenburg'daki finalde yendim. [UEFA Kupa Galipleri Kupası Finali, 1983]Bir şehir kulübü, hayallerine ulaştı."
"Her kulüp, Aberdeen'in başardığı hayale sahip olmalı."
Futbol için gerçek sebebin en küçük kulübün Everest'in tepesine çıkabilmesi olduğunu unutmamalısınız."
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24