Premier Lig’de emin adımlarla şampiyonluğa ilerleyen Manchester City yıllardır sonunu getiremediği Şampiyonlar Ligi serüveninde de mutlu sona ulaşmak istiyor. 2016’da Manchester City’nin başına geçen Pep Guardiola, takımı ile Şampiyonlar Ligi’nde henüz yarı finali göremedi
Borussia Dortmund ile bu akşam saat 22.00’de oynanacak maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Guardiola, çok sık bir şekilde maç yapmaktan dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi.
"Futbolcular da insan, makine değil. Oyuncuların bazıları çoğu zaman üzgün çünkü sürekli oynamak istiyorlar ama bu mümkün değil. Seyirci olmadan tüm kulvarlarda rekabet etmek ve şimdiye kadarki en kısa sezonda bunu başarmak için rotasyon yapmalısınız. Eğer bunu yapmazsanız tüm kulvarlarda rekabet edemez ve şu anda bulunduğumuz konumda olamazsınız."
Futbol
"Cristiano Ronaldo takımda kalacak"
3 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/01/06/2966577.jpg
"Elbette futbolcularım oynayabilirler, mental açıdan inanılmazlar ama dinlenmeye ihtiyaçları var. UEFA ve FIFA futbolcuları öldürüyor, bu çok fazla. Sezon başladığından bu yana hafta ortasını bile boş geçme fırsatı bulamadık. Bunu yalnızca fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da devam ettirebilecek bir futbolcu yok. Her gün hazır olmak ve galibiyet amacıyla rakiplerine karşı mücadele etmek için bunu sürdürebilmek mümkün değil. Bu imkansız."
Son günlerde adı sıkça farklı takımlarla anılan yıldız futbolcu Erling Haaland ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Guardiola: "İnsanların Haaland hakkında konuşmasını anlıyorum. O harika bir forvet ama onun hakkında konuşmak benim açımdan doğru değil. Söyleyebileceğim tek şey, yaşına göre ayrıcalıklı bir forvet olduğu. Zaten sayılar onun adına konuşuyor, o inanılmaz bir oyuncu. ifadelerini kullandı."
Futbol
Ole ile yola devam
DÜN - 13:21
Tokyo 2020
Tokyo 2020 - Australia ile Spain - Futbol – Olimpiyatların Önemli Anları
DÜN - 12:52