Son dönemde gösterdiği performansla adından sıkça söz ettiren ve birçok önemli kulübün gözdesi haline gelen Erling Haaland’ın menajeri olan Mino Raiola, BBC ile yaptığı röportajda oyuncusunun geleceğiyle ilgili konuştu.
"Herkesin, Haaland’ı geleceğin yıldızlarından biri olarak gördüğü bilinen bir gerçek. Çünkü onun bu yaşta yaptıkları oldukça benzersiz. Önümüzdeki on yıla damga vuracak bir isim olacak. Çünkü artık Ibrahimovic, Ronaldo ve Messi gibi isimlerin futbolu ne zaman bırakacağı sorularının sorulduğu bir dönemdeyiz. Bu sebeple herkes yeni jenerasyonu bekliyor."
Birçok kulübün Haaland’ı kadrosunda görmek isteyeceğini belirten Raiola, bunlardan yalnızca on tanesinin bonservis ücretini karşılayabileceğini ve oyuncuya istediğini verebileceğini iddia ediyor.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
17 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2017/12/15/2229673.jpg
"Sadece on kulüp Haaland ile anlaşma sağlayabilir ve ona Dortmund’dan sonra olmak istediği ortamı yaratabilir. Bu kulüplerden dördü İngiltere’de bulunuyor."
Her sporda olduğu gibi yöneticilerin, işinde en iyi olanlarla sözleşme imzalamak isteyeceğini belirten Raiola: "Dünyada ‘Onunla ilgilenmiyorum.’ diyecek bir tane bile sportif direktör ya da teknik direktör olduğuna inanmıyorum. Bu sanki kendinize, herhangi bir Formula 1 takımının Lewis Hamilton’a sözleşme imzalatmak ile ilgilenip ilgilenmeyeceğini sormak gibi bir şey." ifadelerini kullandı.
Bu sezon Borussia Dortmund formasıyla 25 maça çıkan Haaland, 27 gole imza atmayı başardı. Yirmi yaşındaki yıldız futbolcunun Şampiyonlar Ligi’nde sekiz golü bulunuyor.
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53