Harry Maguire geçtiğimiz hafta nişanlısı, kardeşi ve yakın arkadaşları ile birlikte Mikonos’ta tatil yapıyordu. BBC editörü Dan Roan’a verdiği röportajda geç saatte eğlendikleri mekandan çıkıp konakladıkları yere geri dönmeden önce birkaç kişi ile sözlü tartışma yaşadıklarını, minibüse bindikten 5-10 dakika sonra araçlarının kenara çekilerek sivil giyimli 8 kişi tarafından kendisinin ve bir arkadaşının araçtan indirilmesini ve devamında yaşanan olaylarışu sözlerle anlattı.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1214x556:1216x554)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/28/2873198.jpg
Futbol
Premier Lig'den son notlar
2 SAAT ÖNCE

“Aşağıya indik ve ellerimizi havaya kaldırdık. Bir anda bize vurmaya başladılar. Bir elimi kelepçeye aldılar. Bacaklarıma vururken kariyerimin bittiğini ve bir daha futbol oynayamayacağımı söylüyorlardı. Bu noktada onların polis olamayacağını düşündüm hatta kim olduklarına dair bile bir fikrim yoktu. Ben de kaçmaya çalıştım. Bir elim boştaydı ki suçlamalar da o elimle savurduğum iddia edilen yumruklarla alakalı. Bahsettikleri göz altına direnme ve memura saldırı iddiaları bundan kaynaklanıyor. Hiç kimseye yumruk atmadım. Polis olduklarına inanmıyordum.”

Ancak Yunan polisinin ifadesine göre Harry Maguire, kardeşi ve arkadaşı sözlü ve fiziksel olarak polis memurlarına saldırıda bulundular. Dan Roan’ın mahkemenin polise saldırdıkları iddiası sorusu üzerine “Bir polis memurunun sırtına ve koluna vurduğum söylenmiştir” ifadesini kullanan Maguire kaçırıldığını düşündüğünü ve kimsenin canını yakmadığını ifade etti.

Devamında nezarete alınan Maguire orada biraz da olsa rahatladığını fakat hapse ilk kez girmenin şoku içinde olduğunu belirtti. Salı günü Siros Adası’nda polis memurlarına saldırmak, rüşvet vermek ve hakaret suçları ile 21 ay 10 gün ceza alan Harry Maguire Çarşamba günü davayı üst mahkemeye taşıdı ve dava görüşülene kadar şimdilik ceza hükmü onaylanmadı. “Yunan adaletine büyük güven duyuyorum.” diyen 27 yaşındaki savunma oyuncusu yeni duruşmada suçsuzluğunun kanıtlanacağını düşünüyor.

Kimseye özür borçlu olmadığını ve kimseye ne yumruk attığını ne de rüşvet teklif ettiğini savunan Harry Maguire “Yanlış bir şey yaparsanız özür dilersiniz. […] Herhangi birinin başına gelebilecek bir olayla karşı karşıya kaldım.” dedi ve ekledi “Vicdanım rahat. O gece ne yaşandığını biliyorum.”

2019 yazında 80 milyon sterlin karşılığında Leicester City’den Manchester United’a transfer olan ve kaptanlık pazu bandını taşıyan Maguire bu süreç boyunca taraftarların ve kulübün kendisine destekleri için teşekkür etti. Harry Maguire salı günü sonrası İngiltere Milli Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi’nde İzlanda ve Danimarka ile oynayacağı maçların kadrosundan çıkarılmıştı.

Futbol
Rakitic: “Barça’da ne Messi ne de Suarez ile çok yakın arkadaş değildim.”
5 SAAT ÖNCE
Futbol
Ada’da transfer hareketliliği
DÜN - 10:50