Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Ajax'ın genç takımında oynayan üç futbolcu, kadın polise şiddet uyguladığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
Ajax Kulübü'nden yapılan açıklamada, yaşanan şiddet olayının ardından gözaltına alınan üç futbolcunun geçici olarak kadro dışı bırakıldıkları belirtildi.
Olayın ciddiyetle ele alındığı vurgulanan açıklamada, söz konusu genç futbolcular hakkındaki kararın olayın açıklığa kavuşmasından sonra verileceği ifade edildi.
UEFA Avrupa Ligi
Dnipro Ajax'ı tek golle devirdi
12/03/2015 - 19:56
Emniyetten yapılan açıklamada ise olayın dün başkent Amsterdam'da trafikte meydana geldiği, kadın polisi tartaklayan zanlıların daha sonra olay yerinden kaçtığı kaydedildi. Şiddete maruz kalan polisin vücudunun farklı yerlerinden yaralandığı, haklarında suç duyurusu yapılan zanlılardan ikisinin 18, diğerinin ise 19 yaşında olduğu bildirildi.
Hollanda’nın en yüksek tirajlı gazetesi Telegraaf, isimleri açıklanmayan futbolcuların Ajax’ın A1 takımda oynayan Zakaria El A, Ashraf El M. ve Samet B. olduğunu ileri sürdü.
Olaya tepki gösteren Güvenlik ve Adalet Bakanlığı'na vekalet eden Stef Blok, resmi yetkililere yönelik şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu ve hoş görülmeyeceğini söyledi.
Güncelleme: İkisi serbest bırakıldı
Kadın polise şiddet uyguladıkları iddiasıyla gözaltına alınan Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Ajax'ın genç takımında oynayan 3 futbolcundan ikisinin serbest bırakıldığı bildirildi. Savcılık, 18 yaşındaki bir zanlının ise mahkemeye çıkarılacağını açıkladı. Serbest kalan 18 ve 19 yaşındaki iki kişinin şüpheli olmadığını belirten savcılık, olay anında saldırıya uğrayan polis memurunun resmi üniforma taşımadığını duyurdu. Polis, dün Amsterdam'da meydana gelen olayda saldırıya uğrayan memurun yaralandığını açıklamıştı. Ajax Kulübü de kadın polise şiddet uygulayan üç genç futbolcunun geçici kadro dışı bırakıldığını duyurmuştu.  Olayın ciddiyetle ele alındığını kaydeden Ajax, A1 takımında oynadıkları belirtilen üç futbolcu hakkındaki kararın daha sonra belli olacağını dile getirmişti. Hollanda’nın yüksek tirajlı gazetesi Telegraaf, isimleri açıklanmayan futbolcuların Ajax'ın A1 takımda oynayan Zakaria El A., Ashraf El M. ve Samet B. olduğunu ileri sürmüştü. 
Hollanda Ligi
Avrupa'da altyapı şampiyonu Ajax
24/02/2015 - 09:17
Futbol
"Burada Değerliyim"
03/11/2021 - 06:47