Sezona iyi bir başlangıç yapmasına rağmen istikrar yakalayamayan Tottenham’ın kötü gidişatı devam ediyor. 25. hafta maçında deplasmanda West Ham’a 2-1 mağlup olan Tottenham, ligde oynadığı son altı maçın beşinde mağlup oldu.
Bir maçı eksik olan Tottenham, bu galibiyetle dördüncü sıraya yükselen ve Şampiyonlar Ligi potasına giren West Ham’ın dokuz puan gerisinde bulunuyor. Maç sonrasında Sky Sports’a konuşan Mourinho, Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansıyla ilgili açıklamalar yaptı.
“İlk dört hakkında bir şey düşünmek çok zor. İlk dörttekiler, beşinci, altıncı, hepsi puanlar alıyor. Çok ama çok zor olacak. Avrupa Ligi bizim için büyük bir motivasyon kaynağı. Kolay değil ama önemli bir motivasyon. Çünkü Şampiyonlar Ligi’ne katılmanın ve kupa kazanmanın bir yolu olabilir.”
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
https://i.eurosport.com/2021/02/21/2999583.jpg
Hafta içi oynanan Avrupa Ligi maçında iyi bir performans sergileyen ve dün de oyuna sonradan girip bir asiste imza atan Gareth Bale hakkında da konuşan Mourinho:
https://i.eurosport.com/2020/07/21/2853550.jpg
Son 11 maçta tek yenilgisi bulunan West Ham’da ise teknik direktör David Moyes temkinli konuşmaya devam ediyor.
“Henüz işin sadece yarısını tamamladık. Bu şekilde devam edersek hedefimize daha yakın olacağız. Bu nedenle hiçbir şekilde negatif olmak istemiyorum. Bu sonuç bizim için harika. Şu anda keyif alıyoruz ancak saçmalamaya izin vermeyeceğiz. Henüz bir şey söylemek aptalca olur. Bu konuda sakin kalacağız ve umuyorum ki üst sıradaki rakipleri zorlamaya, onlara baskı yapmaya devam edeceğiz.”
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42