İngiliz orta saha oyuncusu Declan Rice, İngiltere Milli Takımı’nın sosyal medyada artan ırkçılık ve zorbalık olaylarından dolayı şu an için boykot planlamadıklarını ancak sorun devam ederse bunun tartışılabileceğini söyledi.
Bir döneme damga vuran Fransız futbolcu Thierry Henry, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sosyal medya hesaplarını kapattığını ve gidişatın değişmediği takdirde de geri dönmeyeceğini belirtmişti. Bunun üzerine İngiltere Milli Takımı’nın teknik direktörü Gareth Southgate de oyuncularının bu konuyu düşünmeleri gerektiğini ifade etmişti.
Bu konuyla ilgili görüş belirten Declan Rice: "Özellikle son bir yılda sosyal medyanın kötüye kullanılmasıyla ilgili çok fazla şey oldu. Kendi hesabını yöneten, hayranlarla etkileşimi ve sevgisi olan benim gibi biri için sosyal medyayla ilgili herhangi bir sorunum yok. Benim gibi bir oyuncunun hayranlarla etkileşim içinde olmasının önemli olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
BIR GÜN ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/11/18/2939288.jpg
"Henry sosyal medyayı açıkça boykot etti. Gareth Bale’ın da bu konuyla ilgili bir şeyler söylediğini gördüm. Belki gelecekte oyuncuların arasında konuşup alacağı bir karardır ama şu an için böyle bir durum yok."
Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda yer alan İngiltere, oynadığı üç maçtan da galibiyetle ayrılmayı başardı.
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24