İngiliz hükümeti, kafa yaralanmalarını azaltmak için gelecek yıl sonbahara kadar yeni teknolojiler getirerek darbeye bağlı sarsıntıları önlemeyi hedefliyor.
Bu doğrultuda 10 maddelik bir eylem planı yayınlayan İngiliz hükümeti, spor kuruluşlarının desteğini bekliyor.
Planlar arasında ayrıca, spor yönetim organlarından oyuncu dernekleri ile antrenman protokollerini tartışmak, darbeye bağlı sarsıntı konusunda yeni araştırmalar başlatmak ve oyuncu sağlığını iyileştirmek için Premier Lig ile bir pilot program üzerinde çalışmak da yer alıyor.
Futbol
"Şimdi doğru zaman"
7 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2007/09/16/385714.jpg
Öneriler, Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi'nin (DCMS) bu yılın başlarında yaptığı ve hükümeti sporda kafa yaralanmalarına dikkat çekmek için "tutarlı bir yaklaşım" benimsemeye çağıran soruşturmasına bir yanıt niteliğinde.
Spor bakanı Nigel Huddleston, "Oyuncu güvenliği kesinlikle en üst düzeyde olmalı. Spor endüstrisiyle birlikte çalışarak, insanların mümkün olduğunca korunmasını ve kafa yaralanmaları riskinin en aza indirilmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.
"İşte bu yüzden bu riski azaltmak için adımlar atıyoruz. Ve yeni protokolleri geliştirerek ilgili risklerin daha eksiksiz bir resmini oluşturmaya yardımcı olabilecek teknolojilere odaklanıyoruz."
Futbol
Mo Salah'tan tarihi imza
02/07/2022 - 11:59
Futbol
2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirleri belli oldu
17/06/2022 - 10:49