Manchester City'nin yıldızı Carlos Tevez'in vukuatları şu şekilde:
- 2006’da Brezilya’nın Corinthians takımından iki Arjantinli Javier Mascherano ve Carlos Tevez, West Ham’a transfer oldu. İkilinin Ada’ya gelişlerinde transfer usulsüzlüğü yapıldığı gerekçesiyle Londra ekibi sezon oynanırken, rekor bir ceza aldı.

- West Ham - Sheffield United maçında oyundan erken alınan Tevez küçük bir sinir krizi geçirerek sahayı terk etmişti. Bu davranışından sonra kulüp tarafından kendisine haftalık maaşının yarısı ile bağış yapması ve bir antrenmana Brezilya forması ile çıkma cezası verildi.

- Yıldız futbolcu, geçen yıl City’nin Bayern Münih'e 2-0 mağlup olduğu karşılaşmada Roberto Mancini’nin isteğine rağmen oyuna girmek istememişti. İtalyan teknik adam da maç sonrası basın toplantısında “Ben, City’nin başında olduğum sürece Tevez bu formayı giyemeyecek” demişti. Sonrasında Tevez’in dört haftalık maaşında kesinti yapılmıştı.

- Carlos Tevez yine geçen sezonun başında Manchester City’de mutlu olmadığını açıklamış, kulüp onu kiralık listesine koymuştu. Sonrasında sezonun ikinci yarısında kadroya dahil olan Arjantinli takımının şampiyonluğunda önemli rol oynamıştı.
Futbol
Giggs'in forması Ronaldo'da
08/03/2013 - 12:29
İngiltere Premier Ligi
Carlos Tevez tutuklandı
08/03/2013 - 12:16
Futbol
Erling
05/11/2020 - 08:15