Futbol dünyasındaki holiganizm sınır tanımıyor. Dünyanın gözlerini çevirdiği karşılaşma sırasında çıkan kavga, bir can kaynı yaşanmasına neden oldu. Bar çıkışında yaşanan olay sonrası ağır yaralanan taraftar hastanede hayatını kaybetti.
Premier Lig’de geçtiğimiz hafta Liverpool’un Arsenal’i 5-1 mağlup ederek tarihi bir zafere imza attığı karşılaşma sonrası Kenya’nın Meru kentinde Liverpool ve Arsenal taraftarı arasında çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Liverpool deplasmanından tarihi bir hezimetle dönen Arsenalli taraftar karşılaşma sonrası sözlü atışmaya girdiği Anthony Muteitha isimli Liverpool taraftarını ağır şekilde yaraladı. Meru Level Five Hastanesi’ne kaldırılan Liverpool taraftarının hayatını kaybettiği açıklandı.
Meru kentinde Marete’s isimli bir barda karşılaşmayı izleyen Kenyalı futbolseverler arasında gerginlik karşılaşma öncesinde başladı. Manchester United’lı ve Chelsea’li Liverpool’lu taraftarların Liverpool’u desteklediği karşılaşmada Kenya’daki Arsenal fanları huzursuz oldu. Birbirlerini tahrik eden taraftarlar küfürleşmeye başladı. Sözlü atışmaların ardından bar çıkışına yönelen taraftarlar kavga etti. Bıçak ve sopalarınd akullanıldığı kavgada bir kişi ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan taraftar hayatını kaybetti. Polis şeflerinin olay ardından yaptığı açıklamada soruşturmanın başlatıldığı ancak olayın maç sırasındaki münakaşadan başladığı ifade edildi.
İngiltere Premier Ligi
Liverpool - Arsenal: 5-1 / ÖZET
08/02/2014 - 16:00

EL CLASICO KAVGASI CAN ALDI / TIKLA OKU

İngiltere Premier Ligi
Liverpool'dan tarihi fark!
08/02/2014 - 14:46
Futbol
"Sosyal medya platformlarının yöneticileri oyuncularla görüşmeli"
23/09/2021 - 12:15