Hepimizin küçüklükten beri süper kahramanları var. Dünyanın süper kahramanlara ihtiyacı var! Süper kahraman ihtiyacı batıda çizgi romanlarda hayat bulurken doğuda ise dilden dile aktarılan destanlarda ve bazen literatüre giren mitlerde can buluyor. Biz batının en doğusu; doğunun en batısı, ezcümle oryantalistler için her türlüsü mümkün. Ben ete kemiğe bürünmüş bir efsaneye şahit olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Süper kahramanımın adı ise Sean Dyche.
Kadrosunda yalnızca 9 tane A Milli olmuş oyuncuyla (Lafferty, Duff, Wallace, Vokes, Reid, Boyd, Gilks, Ward, Howieson) Premier Lig gibi zorlu bir arenada kümede kalma savaşı vermek ancak süper kahramanlara yaraşır bir durum. Bu 9 oyuncunun 8’i İrlanda Cumhuriyeti, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda gibi Britanya’da daha az söz sahibi olabilmiş ülkelerin vatandaşı. Bir tanesi de Yeni Zelanda Milli Takımı forması giymiş. Size mücadelelerin imkansızlığını eğer bu örnek anlatamıyor ise kümede kalma yolunda bir diğer rakibi Hull City’nin tribünde oturttuğu George Boyd’u takıma “tarihi transfer” diye aldıklarını söyleyebilirim.
Bu takım bu sene Manchester United, Manchester City, Chelsea gibi devlerden puan aldı ve hatta Southampton’ı yendi. Ocak transfer döneminde savunmadan Keane’in kiralık kontratını tam zamanlıya çevirmek haricinde hiçbir aksiyonu olmayan kulüp, ara transfer sezonunun kapanmasına 24 saat kala menajerlik şirketlerine oyuncu edinmek için neredeyse yalvaran bir mail yollamıştı.
İngiltere Premier Ligi
İngilizce bilmeden hepinizi i love you
16/02/2015 - 11:20
Burnley şu an 17. sırada ve ilham verici bir ligde kalma mücadelesi veriyor. Önlerinde tablonun tepe yarısıyla peş peşe oynayacakları 6 maçlık bir fikstür var. İşleri hiç kolay değil ve mucizelere inanmak için bir nedene ihtiyacımız varsa o da çırılçıplak karşımızda duruyor.
Milyon dolarların havada uçuştuğu bu büyük endüstride size nostaljist bir tat sunan bu takımı daha yakından tanıyın derim. Belki o zaman siz de benim gibi bu hikayenin süper kahramanı Sean Dyche’ı seversiniz.
Haftaya indie rock ve İngiltere Premier Lig ilişkisi üzerine laflayacağız,
Bir yere ayrılmamanız dileğiyle;
Sevgi, saygı dev!
Varol Aydın
İngiltere Premier Ligi
Adam Johnson yüz kızartıcı suçu itiraf etti
10/02/2016 - 13:30
İngiltere Premier Ligi
Transferde son gün klasiği: Belgeler yetişmedi, De Gea Real Madrid'e gidemedi!
01/09/2015 - 06:49