Premier Lig’de hayal kırıklığı yaratan bir sezon geçiren Liverpool, Şampiyonlar Ligi’ndeki umudunu sürdürmek için bu akşam saat 22.00’de Real Madrid ile zorlu bir maça çıkacak.
2018 Şampiyonlar Ligi finalinde rakibiyle karşılaşan ancak sahadan yenilgiyle ayrılan Liverpool, o zamandan beri Real Madrid ile ilk kez oynayacak.
Maçtan önce düzenlenen basın toplantısında konuşan Jurgen Klopp: "İntikam için burada değiliz. Motivasyonum en üst seviyede çünkü burası Şampiyonlar Ligi ve bir sonraki tura çıkmak istiyoruz ancak bunun 2018 ile ilgisi yok." ifadelerini kullandı.
Futbol
"Cristiano Ronaldo takımda kalacak"
4 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2018/05/28/2344297.jpg
"2018’deki finalden beri onlarla ilk kez oynuyoruz. Bu yüzden tabii ki o maçı hatırlıyorum. Maçın ardından birisi bana, Sergio Ramos’u doğum günüme davet edip etmeyeceğimi sorsaydı cevabım ‘hayır’ olurdu. O esnada bunun hakkında tekrar düşünürdüm. Elbette, o gece yaşananlardan memnun kalmadığımı belirtmiştim. Bizim için garip bir geceydi."
"Maç sonrasındaki hislerim tamamen normaldi ve uzun zaman önceydi. O duyguyu ya da öfkeyi geri bile alamıyorum, bu yüzden denemiyorum da. Yapmaya çalıştığım şey, takımımı bu maça hazırlamak. Zor bir sezon ama ne kadar iyi olduğumuzu göstermek istiyoruz."
https://i.eurosport.com/2021/04/03/3022852.jpg
Real Madrid’in eşleşmenin favorisi olarak gösterilmesiyle ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Klopp: "Herkesin Real Madrid’in favori olduğunu söylediğini duydum, çok iyi. Bununla ilgili hiçbir sorunum yok. Onlar bu role alışkınlar ve bizim de meydan okuyucu olma rolüyle bir sorunumuz yok." diye konuştu.
"2018’deki finalde iyi olduğumuzu biliyoruz ancak 25 dakika iyi oynamak yeterli değildi. 10-15 yıl içinde kimse 25 dakika boyunca ne kadar iyi olduğumuzu önemsemeyecek. Farklı bir zaman ve yerdi. O zamandan beri pek çok şey yaşandı."
Futbol
Ole ile yola devam
DÜN - 13:21
Tokyo 2020
Tokyo 2020 - Australia ile Spain - Futbol – Olimpiyatların Önemli Anları
DÜN - 12:52