Geçtiğimiz günlerde FIFA Başkanı Gianni Infantino ve FIFA'nın Küresel Futbol Gelişim Şefi Arsene Wegner'in iki senede bir düzenlenmesi planan Dünya Kupası için olumlu yöndeki açıklamaları dikkat çekmişti.
FIFA yayınladığı anket çalışmasında taraftarların daha sık Dünya Kupası izlemek istediği sonucunu açıklarken (iki veya üç senede bir seçeneklerinin toplamı), taraftarların çoğunluğunun dört senede bir seçeneğini işaretlediği gösterilmişti.
Gianni Infantino ise Aralık 2021'de üye örgütlerin oylayacağı teklif hakkında basından destek talep etmişti.
Futbol
Juventus’a Usulsüzlük Soruşturması Açıldı
12 SAAT ÖNCE
Tartışmalara son olarak başka bir açıdan dahil olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi, iki senede bir düzenlenmesi planlanan FIFA Dünya Kupası'nın diğer sporları ve spordaki cinsiyet eşitliği söylemini olumsuz etkileyeceğini söyledi.
"Diğer sporlardaki bazı uluslararası federasyonlar, ulusal futbol federasyonları, kulüpler, oyuncular ve antrenörler FIFA için daha çok gelir yaratacak bu plan hakkındaki çekince ve kaygılarını dile getirdi."
"IOC bu kaygıları paylaşıyor ve futbolun paydaşlarını, uluslararası spor federasyonlarını, organizatörlerini sporcuların temsilcileriyle de beraber henüz yapılmamış daha geniş bir danışma için destekliyor."
Futbol
“Değişikliklere Karşı Çıkanlar Korkak”
DÜN - 08:33
Futbol
"FIFA'yı eleştirdiğim için ödüle aday gösterilmedim"
26/11/2021 - 07:01