Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Getafe maçının ardından Türkiye'den giden basın mensuplarına röportaj verdi. Barcelona günlerini anlatan Arda, "Çok sıkı çalışıyorum ve öğrenmeye devam ediyorum. Her gün bakıyorum, ne yapıyorlar diye. Bunun ayıbı yok. Ne yapalım Bayrampaşa'da barcelona yoktu. Geldik öğreniyoruz" derken takımda ego çatışması olmadığını altını çizdi: "Hepimiz varoştan geldiğimiz için herkes egolarını yenmiş."
Messi için "Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu", Iniesta için ise "İdolüm ve öğretmenim" ifadelerini kullanan Arda, 33 yaşına kadar Barcelona'dan başka hiçbir kariyer planı olmadığının altını çizdi. Yıldız futbolcu, "Fenerbahçe'de oynar mısın?" sorusuna verdiği yanıtta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile arasındaki diyaloğu anlatarak "O dönem 2.2 milyon euro alıyorum. Aziz Yıldırım 7 milyon euro teklif etti. Telefon çalıyor, kaldırıyoruz Aziz Yıldırım. Kaç defa aradı. Fenerbahçe'ye gidersem tüm saygınlığımı kaybetmiş olurum. Bu kadar sevgi parayla ölçülemez. Ama Beşiktaş'a sempatim hep vardır. Belli olmaz. Yükselenim Beşiktaş" dedi.
Süper Lig
Arda Turan'ın cezasına indirim
24/05/2018 - 14:19
Futbolu bıraktıktan sonraki hedefinin Galatasaray ya da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı olduğunu açıklayan Arda, "Türk futbolunu yönetmek istiyorum. Kimse çektiğim sıkıntıları çekmesin istiyorum. Altyapılarda İngilizce öğrenilmesini zorunlu hale getirirdim ki, gençler bir yere gittiğinde rahat etsin" diye konuştu.
Süper Lig
Arda Turan'ın cezası İspanya basınının gündeminde
11/05/2018 - 13:13
Süper Lig
Arda Turan'a 16 maç ceza
10/05/2018 - 15:11