Futbol
İspanya Süper Kupası

Simeone: Arda İspanyolca bilmiyor

Share this with
Copy
Share this article

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone ile Arda Turan

Image credit: Eurosport

ByEurosport
29/08/2013 at 10:02

İspanya Süper Kupası'nı deplasmanda Barcelona ile 0-0 berabere kalarak kaybeden Atletico Madrid'in teknik direktörü Diego Simeone, yedek kulübesindeyken hakeme itirazından dolayı kırmızı kart gören futbolcusu Arda Turan'ı savundu.

Simeone, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Arda'nın gördüğü kırmızı kartla ilgili bir soru üzerine, ''Arda, İspanyolca konuşmayı bilmiyor'' diye cevap vererek, milli futbolcunun hakeme itiraz nedeniyle kırmızı kart görmesine anlam veremediğini ima etti.

Simeone, Türk futbolcunun kırmızı karttan dolayı alacağı olası men cezasının kendisini endişelendirmediğini de belirterek, ''Bizler gibi hakemler de hata yapabilir. Biz çalışmaya devam etmeliyiz'' diye konuştu.

İspanya Süper Kupası

Süper Kupa Barcelona'nın

29/08/2013 AT 05:49

Süper Kupa maçlarındaki performanslarından dolayı futbolcularıyla gurur duyduğunu vurgulayan Simeone, ''Barcelona ve Real Madrid ligin en iyi takımları. La Liga'nın bir süre daha onların üstünlüğünde devam edeceğini düşünüyorum'' dedi.

Bu kupa Vilanova'nın
Kupayı kazanan Barcelona'nın yeni teknik direktörü Gerado Martino da ''Bu kupa, Tito Vilanova'nın ve futbolcuların. Geçen sezonki futbolun bir sonucu. Şu anda Barça'nın şampiyon olması benim için bir şeyi değiştirmiyor'' diye konuştu.

Martino, Barça'nın topla daha hızlı oynaması, baskılı olması ve oyunun kontrolünü elinde bulundurması gerektiğine de işaret etti.

Futbol

“Futbola döneceğimiz için mutluyuz”

19/05/2020 AT 06:58
Futbol

Atletico Madrid’in yıldızı Ada’ya doğru

23/04/2020 AT 14:30
Related Topics
Futbolİspanya Süper KupasıAtlético Madrid
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Futbol

Klopp ile giyim, işinin sırları ve takım konuşmaları üzerine

13 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Futbol

1996 Atlanta Olimpiyatları: Brezilya-Nijerya | Geniş Özet

00:04:54

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more