Birleşik Krallı Başbakanı Boris Johnson, ülkenin 2021 yazına ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nın tüm maçlarına ev sahipliği yapabileceğini söylerken aynı zamanda İngiltere ve İrlanda'nın 2030 Dünya Kupası'na kapılarını açmak istediğini açıkladı.
Londra'da bulunan Wembley Stadyumu'nun güncel EURO 2020 planlamasına göre İngiltere Milli Takımı'nın grup maçlarına, bir son 16 turu maçına, yarı final ve final maçlarına ev sahipliği yapacağı biliniyor.
Avrupa'nın 12 farklı şehrinde düzenlenmesi planlanan organizasyonun koronavirüs pandemsinin yarattığı riskler nedeniyle tek bir ülkede düzenlenmesi gerektiği iddiaları dile getirilmişti.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
17 SAAT ÖNCE
Öte yandan geçtiğimiz haftalarda bu konu hakkında konuşan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, turnuvanın planlara uygun bir biçimde düzenleneceğine dair umutlu olduğunu basın mensuplarıyla paylaşmıştı.
https://i.eurosport.com/2021/03/02/3004394.jpg
The Sun gazetesine verdiği özel röportajda EURO 2020 hakkında konuşan Boris Johnson, ev sahipliği hakkında istekli olduklarını fakat kararın UEFA tarafından verileceğeni söyledi.
"Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyoruz, yarı finale ve finale. Eğer oynatmamız gereken başka maçlar olursa buna kesinlikle açığız. Ancak şu anda biz de UEFA'nın bulunduğu noktadayız."
Johnson, İngiltere ve İrlanda'nın 2030 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmasını istediklerini itiraf etti.
"2030 senesinde futbolu evine getirmek konusunda çok istekliyiz. Doğru yer olacağını düşünüyorum."
"Futbolun evi ve doğru zaman... Ülke için kesinlikle harika bir şey olur."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53