Bilek sakatlığı yaşayan ve öğleden sonra oynanacak West Brom maçını da kaçırması beklenen Harry Kane, üst üste üçüncü maçını kaçırmış olacak.
Tottenham, Kane’in yokluğunda zor günler yaşıyor. Kuzey Londra ekibi, Kasım 2012’den bu yana ilk kez Premier Lig’de üç maç üst üste kaybetti.
Tottenham bu süreçte yalnızca 3-1 kaybedilen Liverpool maçında Pierre Emile-Hojbjerg’in ayağından gol bulmuştu. Jose Mourinho, oyuncularının Tottenham’ın bir ‘tek adam’ takımı olmadığını göstermelerini bekliyor.
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
“Bu çok eski bir hikayedir. Takım, bir oyuncudan ibaret değildir. Takım, bir oyuncuya bağımlı olamaz. Diğer oyuncuların bir adım öne çıkması lazım. Bu bazı şeylerin gerçeği. Diğer birçok takımda birçok farklı önemli oyuncu var. Dünyanın en büyük takımları dahi X oyuncu oynamayınca o oyuncuyu özlüyor. Bu konuda birçok farklı örnek sayabiliriz. Ve elbette Harry de bizim için önemli. Liderlik ediyor. Yaratıyor. Sonny’yle telepatik bir ilişkileri var mesela. Fakat dürüst olmak gerekirse diğer oyuncuların da bir adım öne çıkmaları gerekiyor.”
https://i.eurosport.com/2020/12/21/2959515.jpg
“(Carlos) Vinicius Chelsea’ye karşı elinden geleni yaptı, gol atamadı. Onunla mutluyum, nokta, daha fazla şey söylemek istemiyorum. Koyduğu efordan dolayı mutluyum.”
“Diğer oyuncular -Sonny dışında- skorer oyuncular değiller bunu biliyoruz. Bir sezonda 8, 10, 12 gol atmasını bekleyeceğiniz oyuncular değil hiçbiri, bu onların karakteri değil. Dolayısıyla elimizde olanla savaşmak durumundayız. Harry Kane’li veya Harry Kane’siz West Bromwich’i bir şekilde yenmeliyiz.”
Tottenham, West Bromwich maçının ardından hafta içi mesaisinde FA Cup 5. tur maçında Everton’la karşı karşıya gelecek. Kuzey Londra ekibi bu maçın ardından cumartesi günü Etihad’da Pep Guardiola’nın Manchester City’sine konuk olacak.
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42