İngiltere, İspanya ve İtalya'dan önde gelen 12 kulübün katılımıyla oluşturulacağını açıklayan Avrupa Süper Ligi; taraftarlar, politikacılar ve kulüpler ve yöneticiler gibi futboldaki diğer unsurların ağır eleştirisi altında kalmıştı. Takip eden süreçte ilk olarak İngiliz kulüpleri olmak üzere katılımcı takımlar projeden geri adım atmıştı.
Banka adına konuşan temsilci, "Bu anlaşmanın geniş futbol kamuoyu tarafından nasıl görüleceğini ve onları gelecekte nasıl etkileyeceğini açıkça yanlış değerlendirdik. Bu olaydan öğreneceğiz." ifadelerine yer verdi.
JP Morgan, Avrupa Süper Ligi'ne katılacağını açıklayan 12 kulübe koronavirüs pandemisinin etkilerini hafifletmek adına toplamda üç buçuk milyar avro ödeme yapacağını ve borçlu kulüplerin borçlarının ödenmesi konusunda destek olacağını açıklamıştı.
Futbol
"Süper Lig"den geri adım atan kulüplerle anlaşma tamam
11 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/04/22/3119395.jpg
Banka, Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in öncülüğünde oluşturulması planlanan organizasyonun ilk ve tek destekçisiydi. Zira bankanın açıkladığı bütçenin, Florentino Perez'in diğer kulüp başkanlarını ikna etmek için elini daha kuvvetlendirdiği düşünülüyor.
Destek paketinin açıklanmasıyla birlikte taraftar tepkilerinden payını alan Wall Street bankası için, bazı taraftarlar da boykot çağrısında bulunmuştu.
Standart Ethics, JP Morgan'ın Avrupa Süper Ligi'ne dair yaptığı açıklamaların ardından şirket sürdürülebilirlik puanını düşürmüştü.
Futbol
"İstanbul'a kazanmak için gideceğiz"
DÜN - 09:09
Futbol
Kadın Futbol Ligi'nde şampiyon Beşiktaş Vodafone
05/05/2021 - 20:45