Futbol

Jude Bellingham hangi takımla anlaşacak?

Share this with
Copy
Share this article

Jude Bellingham | Birmingham City

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
13/06/2020 at 13:11

Jude Bellingham ile uzun bir süredir görüşmeler yapan Manchester United, yarışa Borussia Dortmund’un dâhil olmasıyla birlikte avantajını kaybetti. Peki bu transferde son durum ne?

Jude Bellingham’ın gelişim dönemi boyunca antrenörleri, Bellingham’ın istikrarsız görüntüsüne karşın ona daima temkinli yaklaştılar. Fakat 16 yaşındaki Bellingham, bu sezon başından beri sergilediği performansla 32 maça çıkmayı başardı.

Asıl mevki orta sahanın ortası olan Bellingham, teknik direktör Pep Clotet’in tercihlerine bağlı olarak bazen forvet arkasında bazen de sol kanatta oynadı fakat geleceğinin orta saha olduğuna şüphe yok. Kolay ve zarif bir şekilde orta sahayı çekip çevirebilmesiyle Bellingham, oyun zekâsıyla hücuma derinlik katarken agresifliği sayesinde savunmada etkili.

Futbol

Jack Charlton: İrlanda’ya sokaklarda dans ettiren olağanüstü bir lider

16 SAAT ÖNCE

30 Haziran 2021’de kontratı sona erecek olan Bellingham için ilk atağı Manchester United yapmıştı. Hatta Sir Alex Ferguson, Carrington antrenman sahasında 16 yaşındaki yıldız adayıyla bir görüşme bile gerçekleştirmişti.

Fakat Telegraph’ta yer alan habere göre Borussia Dortmund, Bellingham’ı ve kulübü Birmingham’ı transfer için ikna etti. 35 milyon pound değerindeki İngiliz yıldızın kısa bir süre içerisinde Dortmund’la sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sarı-Siyahlılar’ın kadrosunda Erling Haaland ve Jadon Sancho gibi genç yıldızlar bulunuyor.

Futbol

Norwich City, Premier Lig'e veda ederken tarihe geçti

YESTERDAY AT 14:56
Futbol

Rekor x2

10/07/2020 AT 10:26
Related Topics
Futbol
Share this with
Copy
Share this article