Paulo Dybala, Juventus'tan takım arkadaşı Weston McKennie'nin evinde partiye katıldığı ve koronavirüs kurallarına uymadığı gerekçesiyle özür diledi.
La Stampa'da çıkan habere göre Dybala, McKennie ve Arthur; çarşamba akşamı beraberledindeki 10-20 kişiyle beraber McKennie'nin villasındaydı.
Polis ekiplerinin gürültü sebebiyle akşam 11.30'da futbolcuların bulunduğu eve gittiği öğrenildi. Öte yandan İtalya'da koronavirüs tedbirleri sebebiyle saat 22.00-05.00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ve ev partilerinin de yasak olduğu biliniyor.
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
DÜN - 12:26
Üç futbolcunun yerel ekipler tarafından cezalandırılmasının üzerine Juventus tarafından da cezalandırılması bekleniyor.
Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla olayı kabul eden Dybala, şu sözlerle özür diledi:
https://i.eurosport.com/2021/01/11/2969185.jpg
"Dünyanın Covid'le beraber zoluklarla uğraştığı bu zamanda bu hatayı yapmamanın daha iyi olacağını biliyorum. Ancak akşam yemeği için dışarı çıktığım için hatalıyım. Bir parti değildi fakat her halükarda bir hata ve özür diliyorum."
Üç futbolcu da milli maç arasında ülkelerinin kamplarına katılmadılar. Bununla birlikte Juventus'un bu hafta Torino'ya karşı oynayacağı maçta kadroda olup olmayacakları konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.
Serie A'da lider Inter'in 10 puan gerisinde üçüncü sırada bulunan Juventus'ta yıldız savunma oyuncusu Leonardo Bonucci, milli takım kampında pozitif sonuçlanan koronavirüs testi nedeniyle Torino maçında kadroda olamayacak.
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24