21 Kasım-18 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 2022 Katar Dünya Kupası, futbol kamuoyunda uzun süre tartışmalara yol açmıştı.

Şu anda Al Sadd takımında görev yapan Barcelona ve İspanya Milli Takımı efsanesi Xavi yaptığı açıklamada, turnuva süresince taraftarların ve futbolcuların oldukça şaşıracağını belirtti.

Futbol
Johnson, EURO 2020'yi Birleşik Krallık'ta oynatmaya sıcak bakıyor
8 SAAT ÖNCE

Turnuvanın düzenleneceği tarihi, hem taraftarlar hem de futbolcular için büyük avantaj olarak gördüğünü söyleyen Xavi: “Tarih boyunca Dünya Kupaları, çoğu futbolcunun fiziksel ve mental açıdan yorgun olduğu sezon sonunda oynandı. 2022’de ise mümkün olan en iyi şekilde Katar’da olacaklar ve bu herkes için bir avantaj.” ifadelerini kullandı.

https://i.eurosport.com/2017/06/29/2117365.jpg

Katar’ın küçük bir ülke olması nedeniyle futbolcuların çok fazla seyahat etmek zorunda kalmayacaklarını belirten Xavi: “Turnuva boyunca aynı otelde kalacaklar. Önceki turnuvalardaki gibi olmayacak ki bunun hem futbolcular hem de taraftarlar için büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum." dedi.

"Aynı gün içinde iki maç izleyebileceksiniz ve bu da tarihi bir Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağımız anlamına geliyor. İnsanlar Katar’a geldiğinde ve bu ülkenin sunduklarını tecrübe ettiğinde hoş bir sürprizle karşılaşacaklarından hiç şüphem yok.”

Futbol
"Arap takımları Avrupa takımlarıyla rekabet edebilir"
15 SAAT ÖNCE
Futbol
"Kendi oyuncularımı övmek zorunda kalmam biraz garip"
DÜN - 05:19