Fransa Milli Takımı ve PSG’nin yıldız futbolcusu Kylian Mbappe henüz 22 yaşında olmasına şimdiden dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösteriliyor.
Fransa ile 2018 Dünya Kupası’nı kazanan ve Ligue 1’de dört kez şampiyonluk yaşayan Mbappe, RMC Sport’a yaptığı açıklamada çarpıcı ifadeler kullandı.
"Tabii ki bir egoya sahibim. Bu önemli bir şey çünkü zor bir durumdayken başkası sizi zorlamayacak. Dağları devirecek kapasiteye sahip olduğunuza kendinizi ikna etmelisiniz. İnsanlar ego sahibi olmayı anlamıyorlar ama iyi gününüzde olmadığınızda evinize gelip bunu yapabileceğinizi söyleyecek kimse yok. Sadece sen ve zihnin var, kendinle baş başasın. Harika şeyler yapabileceğiniz konusunda kendinizi ikna etmelisiniz."
Futbol
"Şimdi doğru zaman"
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/10/3009606.jpg
Sahaya her çıktığında kendisine en iyi olduğunu söylediğini belirten Mbappe: "Yine de Messi ve Ronaldo’nun da olduğu yerlerde oynadım. Benden daha iyi futbolcular ve benden bir milyar daha fazla şey yaptılar ama kafamda kendime her zaman en iyisi olduğumu söylüyorum. Çünkü bu sayede kendinize sınırlar koymazsınız ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız." ifadelerini kullandı.
"Tabii ki insanlar bazen egonun gerçekte ne olduğunu anlamıyor. Çünkü bu konuyla alakalı olarak ortaya çıkan ve egonun ne anlama geldiğini açıklamayı engelleyen bir şey olduğunu düşünüyorum. İnsanlar için ego sadece takım arkadaşının penaltı kullanmasına engel olmak ya da rakip takım oyuncusundan daha fazla maaş almak.
"Aslında bu kadar basit değil. Kendini aşmak kişisel bir şey ve bu, yüzeysel biçimde ‘ben, ben’ demenin ötesinde bir durum. Bu konuyla ilgili söylenecek çok şey olduğunu düşünüyorum."
https://i.eurosport.com/2020/10/11/2912366.jpg
Bu sezon PSG ile ligde 25 maça çıkan Kylian Mbappe, 20 gol ve 6 asistlik bir performans sergiledi. Yıldız oyuncu; Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı yedi maçta ise 6 gol atıp, 3 de asist yaptı.
Futbol
Mo Salah'tan tarihi imza
02/07/2022 - 11:59
Futbol
2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirleri belli oldu
17/06/2022 - 10:49