Futbol

"100 yıllık camialar da yıkılır"

Share this with
Copy
Share this article

gaziosmanpaşa, türkiye kupası, futbol, jenerik

Image credit: AA

ByEurosport
25/02/2012 at 12:19

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat'ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkan adayları arasında yer alan Semi Kopuz, ''100 yıllık camiaların da yıkılması an meselesidir'' dedi.

Kopuz, yaptığı yazılı açıklamada, alt liglerde oynayan kulüplerin sessiz çığlıklarını kamuoyu önünde haykırmak ve çözüm üretmek için bu yola çıktığını belirtti.

Tüm spor kamuoyunun şike haberleri ile uğraştığı Türk futbolunun bu zor günlerinde tek sorunun şike olmadığını hatırlatmak istediğini kaydeden Kopuz, ''Bu camianın içerisinde, en zor şartlarda görev yapan ve kulüplerini ayakta tutmaya çalışan saygıdeğer başkan arkadaşlarımdan aldığım güç ve destekle bu uğurda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz'' ifadesinde bulundu.

Süper Lig

Ordu play-off aşkına

24/02/2012 AT 21:01

600 yılı aşkın bir süre 7 cihan'a hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu'nun bile yıkıldığına işaret eden Kopuz, şunları kaydetti:

''100 yıllık camiaların da yıkılması an meselesidir. Türk futbolu bu noktaya, geçmişten bu yana sistemsiz ve bilgisiz yöneticilerin hem kulüpler, hem de federasyon bazında yapmış oldukları uygulamalarla geldi. Türk futbolunun sırtında bir kambur olan bu sorunları, tüm liglerde eşit, adaletli, hür bir irade ile görev yapabilecek, işi sadece futbol olan profesyonel ekipler ile sistemli bir çalışma sonucunda çözeceğiz. Bu kapsamda özellikle sorunlarını iyi bildiğim alt liglerdeki başkanlarımızın desteklerini istiyorum.''

Süper Lig

Taraftar tahliye bekliyor

24/02/2012 AT 19:31
Süper Lig

Aksu: Çözümsüzlükten başka bir şey üretmez

24/02/2012 AT 19:08
Related Topics
Futbol
Share this with
Copy
Share this article