1969 yılında Ay’a çıkarak tarihte bunu başaran ilk isim olan ABD’li astronot Neil Armstrong, iddialara göre bu gezisi esnasında yanında ilgi çekici bir eşya daha götürdü.

Hikayenin özeti şu şekilde;

Arjantin Ligi
Veron'dan sahalara şartlı dönüş
19/11/2016 - 13:40

Ay’a seyahatten önce, Apollo 11’in üyelerinden Edwin ‘Buzz’ Aldrin ve Michael Collins ile NASA’nın küresel turunun bir parçası olarak Buenos Aires’i ziyaret eden Neil Armstrong, o dönemde Independiente’nin halka ilişkiler sorumlusu Hector Rodriguez ile tanışır.

Armstrong, Aldrin ve Collins ile görüşen Arjantinli yetkili olaya ilişkin, “Eğer yüzyılın en büyük kahramanlarından biri olacaklarsa, onları gitmeden onursal Independiente ortakları yapmak kötü bir fikir sayılmazdı” der ve üç ismin kulübe üyeliğini gerçekleştirir.

Kulübe üye olan Aldrin 80,399, Armstrong 80,400 ve Collins 80,401 üye numarasıyla Independiente bünyesine katılır ve üyelik kartları Rodriguez tarafından astronotların çocukları için giysi ve kulüp flamasıyla beraber Birleşik Devletler’e yollanır. Bu olayın ardından Independiente’ye Mayıs 1969’da yazdığı bir mektupla tebrik eden Neil Armstrong, daha sonrasında Ay’a götüreceği Independiente flamasının astronotlara şans getirdiğini söyleyecektir.

Şimdilerde bu hikâye, Independiente taraftarları ve ortaklarınca gururla anlatılıyor.

Dünya tarihinde Ay’a çıkan ilk kişi olan Neil Armstrong, Cumartesi günü yaşamını yitirmişti.

Arjantin Ligi
Daha fazla tatil isteyen Tevez takımdan ayrılıyor
07/03/2016 - 12:00
Arjantin Ligi
Superclasico'da sessiz tango
07/03/2016 - 08:45