İsveç yayın organı Aftonbladet’e göre, memleketi Vasteras’ta tatil yapmakta olan Lindelof Pazartesi sabahı olaya tanık oldu.

Oyuncunun 90’lı yaşlardaki yaşlı kadının çantasını çalan failin arkasından koştuğu ve polis gelene kadar beş dakika boyunca faili tuttuğu belirtildi.

Futbol
Premier Lig'den son notlar
3 SAAT ÖNCE

Polis yaptığı açıklamada Lindelof’un ismini vermedi fakat açıklamasında “Polis teşkilatı olarak, hızlı ve mantıklı müdahalesi için tanığa teşekkür ederiz.” dedi.

Vasteras polis teşkilatından Daniel Wikdahl “Müdahalede bulunan adam çok akıllı ve atletikti, bundan daha fazlasını açıklayamam.” diye ekledi.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1324x307:1326x305)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/24/2871391.jpg

Olay, Lindelof’un United’daki savunma partneri Harry Maguire’ın Mikonos’ta bir kavgaya karıştığı iddiasıyla tutuklanmasından yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşti.

United da Lindelof da İsveç’te yaşananlarla ilgili bir açıklama yapmadı.

Aftonbladet bir Manchester United kaynağını alıntıladı: “Hırsızın peşinden koştu ve hiçbir şekilde şiddete başvurmadan çantayı geri aldı. Victor, bu durumda kim olsa aynısını yapardı diye düşünüyor.”

Futbol
Ada’da transfer hareketliliği
DÜN - 10:50
Futbol
Asker
20/09/2020 - 07:06