Serie A'da ezeli rakibi Inter'in üç puan önünde liderlik koltuğunda oturan Milan, ara transfer döneminde kadrosunu Hırvat yıldız Mario Mandzukic'le güçlendirmişti. 34 yaşındaki hücum oyuncusu yeni takımıyla ilk kez basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Daha önce Juventus formasıyla uzun yıllar Serie A tecrübesi bulunan Mandzukic, son olarak formasını giydiği Katar ekibi Al-Duhail'den Temmuz ayında ayrılmıştı. Milan formasıyla en üst seviye futbol oynamaya hazır olduğunu belirten yıldız isim, maç oynamasa da fiziksel olarak kendisini hazır tutmak için sıkı antrenman yaptığını söyledi.
"Hazır olmasaydım Milan gibi bir takıma gelmezdim. Evde oturup televizyon izlemeye devam ederdim."
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
10 SAAT ÖNCE
"Geçtiğimiz aylarda çok sıkı çalıştım ve böyle bir şey bekliyordum. Kariyerimde hiç ciddi bir sakatlık sorunu yaşamadım. Bedenimi dört yıl daha üst seviye futbol oynayacak şekilde hazırladım."
https://i.eurosport.com/2021/01/19/2974494.jpg
Pioli'ye, kendisinin iyi durumda olduğuna güvenebileceğini söylediğini itiraf eden 2018 Dünya Kupası finalisti, kazanmak için ihtiyaç durumunda her pozisyonda oynamaya hazır olduğunun altını çizdi.
2011 yılındaki son şampiyonluklarından sonra Serie A'da ilk kez bu kadar istikrarlı bir çizgi yakalayan Pioli'nin Milan'ı, yetenekli genç nüvesinin yanı sıra kadroya uyum sağlayan tecrübeli isimlerle de dikkat çekiyor. Ancak Mario Mandzukic şampiyonluk amacını güttüğünü söylese de bu konuda biraz daha temkinli ifadeler kullandı. "Herkes Milan'ın tarihini ve kazandığı başarıları biliyor. Büyük hırslarım var ve takım da şu an iyi gidiyor, ancak sezon çok uzun."
"Herkes savaşıyor, herkes işini yapıyor, herkes koşuyor ve herkes takım ruhunu sergiliyor. Biz yaşlı oyuncular, gençlerin arkasında olacağız."
https://i.eurosport.com/2021/01/21/2975925.jpg
Mario Mandzukic'in transferi sonrası Sky'a konuşan Zlatan Ibrahimovic, mutlu olduğunu söylemiş ve eklemişti: "Artık rakipleri korkutmak için iki kişi olacağız." Hırvat yıldız da Zlatan'ın bu ifadesine açıklamasında destek çıktı.
"Zlatan'ın da dediği gibi: çok maç oynadık ve bacaklarımızda çok uzun dakikaların yükü var. Ben de rakiplerimize korku vermenin ve takım arkadaşlarımızı korumanın önemli olduğunu düşünüyorum."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
DÜN - 20:53