Amerika Kadın Milli Futbol Takımı ile büyük başarılara imza atan ve şu anda OL Reign takımının formasını giyen Megan Rapinoe, ırkçılık ve sosyal eşitsizliğe dikkat çekmek için yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelmişti.
Futbolda ırkçılığa karşı mücadelede birkaç oyuncunun sesini çıkardığına inansa da bunun yalnızca siyahi futbolcularla kalmaması gerektiğini düşünen Rapinoe, RMC Sport’a yaptığı açıklamada: “Irkçılık hakkında konuşmak zorunda olanlar sadece siyahi futbolcular değil, homofobi hakkında konuşmak zorunda olanlar sadece eşcinsel oyuncular değil, ücret eşitsizliği hakkında konuşması gerekenler de yalnızca kadınlar değil. Bundan hepimiz sorumluyuz. Yüzleşmiş olduğumuz ayrımcılığı durdurmak için hepimiz sesimizi çıkarmalıyız.” ifadelerini kullandı.
Marcus Rashford’ın İngiltere’de zor durumdaki insanlara yaptığı yardımlardan da bahseden Amerikalı futbolcu, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi isimlerin de bu tür konulara destek olması gerektiğini belirtti.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
16 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/01/13/2970239.jpg
Rashford ve diğerleri İngiltere’de harika şeyler yaptı. Avrupa’daki diğer oyuncuların da benzer bir şey yapmalarını diliyorum. Futbol, Avrupa’nın en popüler sporu ve tüm gözler onların üzerinde. Onlar en iyi sporcular arasında yer alıyor.
“ABD’de Serena Williams ya da LeBron James gibi belirli oyuncuların temsil ettiği değerlere baktığınızda Rashford, Griezmann, Messi ya da Ronaldo gibi isimlerin de buna dahil olması önemlidir. Çünkü onlar birer küresel rol model oldukları için insanlara kendilerini dinleteceklerdir.”
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53