2019'da Donald Trump için "En önemli şey o manyağı Beyaz Saray'dan çıkarmak." şeklinde yorum yapan kadın futbolunun özel isimlerden Megan Rapinoe, geçtiğimiz hafta kongre binasını işgal edip, başkanlık seçim sonuçlarını protesto eden Trump destekçileri ve Trump hakkında açıklamalarda bulundu.

Donald Trump'ın halkı kışkırttığını düşünen Rapione, "Umarım bu kadar çok insanın burada olmamızın nedenini gerçekten anlamasının bardağı taşıran son damlası olur, çünkü bizim ülkemizin gerçekte ne olduğunu hiç hesap etmemiştik. Amerika, böyle bir yer. Hiç kuşkunuz olmasın. Gerçek renklerimizi çok fazla gösterdiğimizi düşünüyorum. Böyle cani bir güruhu ilk kez görmüyoruz. Beyaz ırkın üstünlüğüne inanlar çetesini ortaya çıkarmak Amerika için yeni bir şey değil çünkü siyahi ve diğer insanlar çok iyi biliyor." dedi.

Futbol
Zlatan, önümüzdeki sezon da Milan'da olabilir
DÜN - 19:32
https://i.eurosport.com/2021/01/13/2970239.jpg

Soru-cevap oturumunda, Rapinoe'ye Washington'dan USWNT sweatshirt ile dönen bir Trump destekçisinin geniş çapta dolaşan fotoğrafı soruldu.

Rapinoe, "Muhtemelen birçok takım arkadaşım adına konuşabileceğimi hissediyorum. Bu, hoş karşılayacağımız türden bir hayran değil. ABD arması, beyaz üstünlüğüyle, Trump yönetimiyle, Kongre Binası'nda gördüğümüz bölücü kültürle ilgili herhangi bir şeyle karıştırılmamalıdır. "

Futbol
Enzo Bearzot: Bir Anka Kuşu Hikayesi
14/01/2021 - 12:21
Futbol
Hope Solo, "Eşit Ücret" için fedakarlık bekliyor
14/01/2021 - 09:29