Antalyaspor'un yıldız forveti Lukas Podolski, Arsenal ve Almanya Milli Takımı'ndan arkadaşı Mesut Özil'in Türkiye'ye transferi hakkında Sport Bild'e konuştu. 35 yaşındaki Poldi, Mesut Özil'in Türkiye'de olmasından ve ona karşı oynayacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
"Mesut Özil'in Türkiye'de bizimle birlikte oynamasından mutluluk duyuyorum. O, lige zenginlik katacaktır."
Podolski, Mesut Özil'in daha önce yüksek ücretler ödenerek Türkiye'ye getirilen ancak bekleneni veremeyen bazı yıldızlardan farklı olarak oyuna direkt olarak etki yapacağını düşünüyor.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
10 SAAT ÖNCE
"Türkiye'de büyük isimlerin taraftarları memnun etmek için başkanlar tarafından transfer edilmesine sık rastlanılıyor. Sonucunda genelde bir şey çıkmıyor, genelde PR amaçlı oluyor. Ancak Mesut tam aksine Fenerbahçe'de kalitesiyle sportif olarak gözle görünür şekilde ilerletecektir."
"Mesut burada maçların kaotik bir şekilde oynandığının farkına hızlıca varacaktır. Sahada duygular hararetle gösteriliyor. Çok fazla faul yapılıyor ve sonunda bunlarla ilgili tartışmalar çıkıyor. Hakemler maçı sıklıkla kesiyor ve bu yüzden oyun akışı daha az oluyor. 90 dakikalık bir maç 60 dakikadan daha az süren gerçek bir maç hissi uyandırıyor. Lig tabii ki İngiltere'den zorlu değil."
https://i.eurosport.com/2020/08/16/2865520.jpg
Podolski, 2014 yılında beraber Dünya Şampiyonluğu yaşadığı takım arkadaşının bu kariyer hamelesini "Bu noktada kendimizi kandırmamıza gerek yok. Arsenal gibi zirve bir takımdan Türkiye'ye Fenerbahçe'ye gelmek geriye doğru atılmış bir adımdır." sözleriyle değerlendirdi.
Türkiye Ligi'nin son yıllarda Avrupa'da görece puan kaybetmesinden dem vuran Alman yıldız, güncel durumu şöyle anlattı.
"Türkiye Ligi son yıllarda uluslararası olarak bağlantısını biraz yitirdi. Geçtiğimiz sezon Türkiye, UEFA çerçevesinde son 10 yıla göre o kadar az puan topladı ki Avusturya ve Ukrayna gibi ülkeler bizi geride bıraktı."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
DÜN - 20:53