Yaklaşık iki ay önce Manchester United'dan ayrılarak MLS ekiplerinden Chicago Fire'a transfer olan Bastian Schweinsteiger, yeni serüveninden şu ana kadar pek de memnun kalmışa benzemiyor.
Manchester Evening News'a konuşan Alman yıldız, ABD'deki futbol mantığına henüz alışamadığını belirterek, "Buraya geldiğimde Premier League veya Bundesliga'daki futbol seviyesini bulamayacağımı biliyordum. Ancak yine de karşılaştığım bazı sorunların üstesinden gelmekte zorlanıyorum. Mesela maç öncesi konuştuğunuz bir şeyin sahada hiçbir şekilde uygulanmadığını veya oyuncuların boştaki takım arkadaşlarına pas atmadığı için gereksiz yere top kaybettiklerini görmek canınızı sıkabiliyor." dedi.
Durumdan rahatsız olsa da bundan dolayı kimseyi suçlayamayacağını dile getiren 32 yaşındaki futbolcu, "Bu tamamen benim sorunum. Bu ligin dinamikleri böyle işliyor ve kendimi buna adapte etmem lazım. Chicago Fire'ı Bayern Münih veya milli takımla karşılaştırmamam gerekiyor. Burada beni neyin beklediğini biliyordum ve bunu kabullenerek buraya geldim. Sadece biraz zamana ihtiyacım var." ifadelerini kullandı.
Futbol
Schweinsteiger'den görkemli veda
29/08/2018 - 12:33
Chicago Fire ile şimdiye kadar 6 maça çıkan Bastian Schweinsteiger'in 2 gol ve 1 asisti bulunuyor.
Friendly match
MLS'in yıldızları Real Madrid'e karşı
19/07/2017 - 08:06
MLS
MLS'in en çok kazananı Kaka
26/04/2017 - 08:55