308 kez Real Madrid forması giyen Uli Stielike’yi geride bırakarak kulüp tarihinin en çok maça çıkan Alman futbolcusu olmayı başaran Toni Kroos, Real Madrid TV’ye konuştu.
"Her maçta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ve takım arkadaşlarıma ulaşmayan her pas beni rahatsız ediyor. Bu anlamda, hiçbir zaman mükemmel olamayacak olsa da bunun için çabalıyorum. Antrenmanlarda uzun yıllardır bunun üzerinde sürekli çalışıyorum."
Kendisinden önce Real Madrid forması giyen efsane Alman futbolculardan da bahseden Kroos: "Bu özel bir şey. Burada oynayan Gunter Netzer, Bernd Schuster, Uli Stielike gibi Alman futbolculara baktığınızda büyük isimler olduğunun farkına varıyorsunuz. Kulübün efsanesi olan Stielike’yi geçmek beni gerçekten mutlu ediyor. Bu özel bir rekor ve bu noktaya ulaştığım için çok memnunum. Her zaman söylediğim gibi, düşüncem burada emekli olmak yönünde ve bunu da gerçekleştirmeye çalışacağım." ifadelerini kullandı.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
18 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/02/3004423.jpg
Real Madrid’e transfer olduğu dönemden de bahseden Alman futbolcu: "2014 yazında dünya şampiyonu olduktan sonra kulübe katıldım. UEFA Süper Kupası’nda karşılaştığımız Sevilla maçı benim ilk maçım ve ayrıca burada kazandığım ilk kupamdı. Real Madrid gibi bir kulüpte böyle başlamak önemlidir." diye konuştu.
Real Madrid ile çok sayıda kupa kazanan Kroos, en favori şampiyonluğunun ise 2018 Şampiyon Ligi’ndeki zafer olduğunu belirtti.
"Sadece bir kupa kazanırsanız seçim yapmak daha kolaydır. Ancak hepsinden ayrı olarak Kiev’de kazandığımız kupa benim için en önemlisiydi. Çünkü bütün ailemle kutlamayı başardığım tek zafer oydu. Cardiff’te sadece oğlumlaydım çünkü kızın henüz çok ufaktı."
Real Madrid formasıyla bu sezon 32 maça çıkan Kroos, 2 gol ve 7 asistlik bir performansa imza attı.
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53